کد خبر : 2807

روز پرکار موسوی نژاد در پایتخت +تصاویر

روز پرکار موسوی نژاد در پایتخت +تصاویر

بوشهر24: دوشنبه هفته جاری نماینده دشتستان دیدارهای مختلفی با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، چندتن از وزرا و مدیران کل وزارتخانه ها برای رفع موانع و مشکلات پیش روی مردم دشتستان برگزار کرد.

بوشهر24: دوشنبه هفته جاری نماینده دشتستان دیدارهای مختلفی با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، چندتن از وزرا و مدیران کل وزارتخانه ها برای رفع موانع و مشکلات پیش روی مردم دشتستان برگزار کرد.

به گزارش "بوشهر 24" حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی موسوی نژاد در دیداری با وزیر آموزش و پرورش، دو معاون وزیر و چندتن از مدیران کل این وزارتخانه که با حضور بخشدار و اعضای شورای آبپخش، تعدادی از فرهنگیان و دکتر ملکوتی برگزار شد، درخواست های مورد نیاز منطقه را مطرح کرد.


حق نوار مرزی فرهنگیان پرداخت شود
برقراری حق نوار مرزی، پرداخت مرخصی استفاده نشده فرهنگیان، پرداخت حق فوت و ازدواج های سال های قبل و همچنین پرداخت پاداش خاص مناطق محروم از جمله مواردی بود که نماینده دشتستان از وزیر و معاونینش درخواست کرد نسبت به اجرای آنان اقدام کنند.
 


 

موسوی نژاد همچنین خواستار تامین هزینه آب و برق ساختمان های آموزش و پرورش شد و از دکتر فانی خواست همکاری های لازم را در این خصوص بعمل آورد.

درخواست برای راه اندازی دانشگاه پردیس فرهنگیان در دشتستان
نماینده دشتستان در بخش دیگری از درخواست های خود از وزیر آموزش و پرورش راه اندازی دانشگاه پردیس فرهنگیان در دشتستان را خواستار شد.
 


 

وی همچنین بر ارتقای نمایندگی آموزش و پرورش آبپخش به اداره ای مستقل تاکید کرد و از دکتر فانی خواست هر چه سریع تر تشریفات لازم برای انجام این کار صورت گیرد.

موسوی نژاد تامین اعتبار برای مدارس به خصوص آموزشگاه های شبانه روزی را خواستار شد و بر تقویت و رسیدگی ویژه به هنرستان کشاورزی سعدآباد به عنوان یک ظرفیت مهم در این منطقه تاکید کرد.
 


 

برای جبران زحمات کارکنان ادارات آموزش و پرورش تدبیر شود
نماینده دشتستان در بخش دیگری از خواسته های خود از وزیر آموزش و پرورش رسیدگی ویژه به فرهنگیان به خصوص کارکنان ادارات آموزش و پرورش را خواستار شد و گفت: با توجه به این که معلمین موظف به 24 ساعت فعالیت در هفته هستند اما کارکنان ادارات آموزش و پرورش حداقل 44 ساعت در هفته فعالیت دارند، لازم است وزارتخانه برای پاسداشت از زحمات و خدمات آنان چاره ای بیندیشد.

اضافه کاری کارکنان اداری آموزش و پرورش مناسب نیست
موسوی نژاد با بیان این که کارکنان بخش اداری آموزش و پرورش اکثر اوقات درگیر فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر اضافه کاری ها بسیار ناچیز بوده و متناسب با حجم فعالیت و زحمات این عزیزان نیست.

وی افزایش اضافه کاری ها و سایر مزایا برای کارکنان ادارات آموزش و پرورش را راهی برای افزایش روحیه کاری و ایجاد نشاط و شادابی بیشتر در محیط های اداری وابسته به این وزارتخانه عنوان کرد.

موسوی نژاد همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست در صورت نیاز به اصلاح قوانین در مجلس جهت تسهیل در ارتقای خدمات به معلمین و کارکنان آموزش و پرورش، آن ها را مطرح تا با جدیت مسایل را در مجلس پگیری کند.
 


 

تاکید بر حفظ شان و منزلت فرهنگیان
نماینده دشتستان در بخش دیگری از سخنان خود با وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر حفظ شان و منزلت فرهنگیان افزود: در حال حاضر در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا فرهنگیان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هم از لحاظ اجتماعی و هم از نظر حقوقی وضعیت مناسبی دارند.

استخدام مربیان پیش دبستانی در دستور کار قرار گیرد
وی همچنین استخدام مربیان پیش دبستانی شرکتی را خواستار شد و بر تلاش در راستای تامین نیروی انسانی موردنیاز تا اول مهرماه سال جاری تاکید کرد.

موسوی نژاد با اشاره به برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی در مردادماه سال جاری گفت: برگزاری چنین آزمون هایی باید با تدبیر و دقت بیشتری صورت گیرد زیرا بنابر اطلاع رسانی های آموزش و پرورش قرار بود نتایج 17 مردادماه به اطلاع مردم برسد و به همین دلیل متقاضیان در انتظار اعلام آن بودند اما با عدم اعلام آن فشار زیادی به نمیاندگان و ادارات وارد شد.

آموزش و پرورش وارد فضای سیاسی نشود
نماینده دشستان همچنین دقت در انتصابات را خواستار شد و در نصب مدیران آموزش و پرورش بر برخورداری از تعهد، تجربه و تخصص تاکید کرد و از وزیر خواست آموزش و پرورش وارد مسایل سیاسی نشده و مدیران باتعهد، باتجربه و باتخصص حفظ شوند.
 


 

فرهنگیان استان پای نظام ایستاده اند
وی فرهنگیان کشور به خصوص فرهنگیان استان بوشهر را انسان های نجیب و محبوبی دانست و گفت: فرهنگیان استان در سخت ترین شرایط در حال فعالیت هستند و پای نظام هم ایستاده اند اما این دلیل نمی شود که مسئولین در رسیدگی به امورات آنان کوتاهی کنند.

حقوق فرهنگیان را با تمام وجود فریاد می زنم
موسوی نژاد با تاکید بر رسیدگی به مشکلات و دغدغه های فرهنگیان گفت: اگر سهل انگاری در رسیدگی به مشکلات این قشر زحمتکش مشاهده شود تذکر جدی خواهم داد و حقوق آنان را با تمام وجودم فریاد خواهم زد.

تاکید بر تامین اعتبار برای احداث ساختمان جدید آموزش و پرورش استان
نماینده دشتستان در پایان این دیدار بر تامین اعتبار برای احداث ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد و ساختمان فعلی را بسیار قدیمی و فرسوده دانست.

همچنین موسوی نژاد ساعت 16 روز دوشنبه، 27 مردادماه 93 در سالن جلسات معاونت راهبردی رییس جمهور با دکتر محمد باقر نوبخت دیدار و گفتگو کرد.
 


 

در این دیدار که علاوه بر دکتر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، دکتر زنگنه، وزیر نفت و معاونینش، دکتر سیف، رییس کل بانک مرکزی، دکتر آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور،  وزیر کار و رفاه اجتماعی  و معاونین آن ها و همچنین مدیران کل معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، استانداران و نمایندگان مجلس نیز حضور داشتند، موسوی نژاد به عنوان تنها نماینده استان بوشهر مسایلی را مطرح و خواستار رفع مشکلات و انجام برخی فعالیت ها در استان شد.

پرداخت دو درصد نفت و گاز به استان
وی در این جلسه با اشاره به وجود پارس جنوبی در استان بوشهر خواستار پرداخت دو درصد نفت و گاز به استان شد و دریافت آن توسط استان بوشهر را راهی برای توسعه و پیشرفت هر چه بهتر منطقه دانست.

مسکن مهر تعیین تکلیف شود
نماینده دشتستان همچنین خواستار تعیین تکلیف مسکن مهر شد و افزایش وام مسکن مهر را درخواست کرد.

تامین اعتبار برای آموزش و پرورش استان
موسوی نژاد با بیان این که باید اعتبارات ویژه برای استان های جنوبی و محروم درنظر گرفته شود، خواستار تامین اعتبار ویژه برای مجموعه بزرگ آموزش و پرورش استان شد.
 


تاکید بر تامین اعتبارات سد دالکی
وی با اشاره به مشکلات کشاورزان استان در تامین آب موردنیاز کشاورزی گفت: هر چه سریع تر اعتبارات لازم برای تکمیل سد دالکی و احداث کانال ها، آب، برق و تاسیسات روستاها تخصیص داده شود.

اعتبارات طرح هادی در اختیار دهیاران قرار بگیرد
نماینده دشتستان از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست اعتبارات طرح هادی در اختیار دهیاران قرار بگیرد تا آن ها خودشان بتوانند طرح های روستاها را به اتمام برسانند زیرا در حال حاضر پیمانکاران تمام پول ها را هزینه کرده و دست دهیاران خالی است.

وی خطاب به دکتر نوبخت و وزرای دولت گفت: در صورت وجود مشکلات قانونی طرح های لازم را به مجلس ارایه کرده تا نسبت به رایزنی و پیگیری آن ها اقدام کنیم.

انتقاد از عدم حمایت بانک ها از سرمایه گذاران مناطق جنوبی کشور
نماینده دشتستان همچنین از عدم حمایت بانک ها و صندوق توسعه ملی از سرمایه گذاران در مناطق محروم انتقاد کرد و تداوم این رویه را موجب فرار سرمایه گذاران از استان های محروم دانست.
 


 

وی خواستار تدبیر دولت برای رفع مشکلات موجود در جهت جذب سرمایه گذاران در مناطق جنوبی و محروم کشور شد.

همچنین در حاشیه این نشست، موسوی نژاد با تعدادی از معاونین وزرا و مسئولین دیدار و درخواست های موردنظر را مطرح کرد.

موسوی نژاد در این دیدارها خواستار تلاش در راستای رفع محرومت از استان های جنوبی به خصوص استان بوشهر شد و از مسئولین خواست در این راستا اقدامات جدی تر و موثرتری داشته و در صورت لزوم، طرح های خود را اعلام تا برای رفع موانع و مشکلات در مجلس پیگیری شود.

دیدار موسوی نژاد با وزیر نیرو
همچنین نماینده دشتستان در روز دوشنبه، 27 مردادماه 93 دیداری با وزیر نیرو در این وزارتخانه داشته و مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و رسیدگی کرد.

در این دیدار که مهندس جانباز، معاون وزیر، مدیرعامل شرکت آبفای کشور، مهندس حایری، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت توانیر و همچنین بخشدار و اعضای شورا ی اسلامی آبپخش حضور داشتند درخواست های مورد نیاز منطقه مطرح شد.
 


برای برق دشتستان تامین اعتبار شود
برقراری چاه های کشاورزی به تعداد 114 حلقه که با درخواست کشاورزان منطقه بوده و تامین اعتبار برای آب و برق شهرستان دشتستان از جمله مواردی بود که در دیدار نماینده دشتستان با وزیر نیرو و معاونینش مطرح شد.

رفع خاموشی ها و کاهش تعرفه آب و برق مصرفی مردم
همچنین در این دیدار موسوی نژاد خواستار پیگیری و تلاش وزارت نیرو در راستای رفع خاموشی ها در مناطق مختلف دشتستان شد و از وزیر خواست نسبت به کاهش تعرفه آب و برق با توجه به هوای گرم، طاقت فرسا و مصرف اجباری مردم اقدام کند.
 


 

در ادامه بخشدار و اعضای شورای اسلامی بخش آبپخش نیز مسایل و مشکلات منطقه درخصوص آب و برق را با وزیر و معاونینش در میان گذاشته و خواستار رفع مشکلات شدند.

در پایان موسوی نژاد با تاکید بر رفع مشکلات مردم در حوزه آب و برق توسط وزارت نیرو از وزیر خواست در صورت نیاز به ورود نمایندگان برای رفع برخی موانع، آن ها را مطرح تا نسبت به رایزنی و پیگیری در مجلس اقدام شود.

ارسال نظر