کد خبر : 2953

تولید گوشت مرغ در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

تولید گوشت مرغ در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

بوشهر24: رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اکنون در استان بوشهر از ۱۹۶ واحد مرغ‌داری سالانه ۲۴ هزار تن گوشت سفید مرغ تولید می‌شود که امسال با افزایش ۱۰ درصدی به۲۶هزار و ۴۰۰ تن افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری "بوشهر24"، نوذر منفرد عصر امروز در آیین بهره‌برداری از واحد مرغداری در شهرستان دشتی که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد با بیان اینکه در شهرستان دشتی 20 واحد مرغداری فعال است اظهار کرد: این شهرستان دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه پرورش طیور است به‌گونه‌ای که اکنون پنج واحد مرغداری دیگر در دست ساخت است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از واحد مرغداری روستای منتقل گفت: این واحد که با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریال اجرا شده قادر است در هر دوره 45 روزه 40 هزار قطعه مرغ گوشتی پرورش دهد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون در استان بوشهر 196 مرغداری فعال است خاطرنشان کرد: در این واحدهای تولیدی در هر دوره 45 روزه 5.5 میلیون قطعه مرغ گوشتی پرورش داده می‌شود.

منفرد از افزایش 10 درصدی تولید مرغ در استان خبرداد و گفت: اکنون در استان بوشهر سالانه 24 هزار تن گوشت سفید مرغ تولید می‌شود که امسال با افزایش 10 درصدی به 26هزار و 400 تن افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه  تولید گوشت مرغ در استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن ، 17درصد افزایش نشان می‌دهد گفت: پارسال 15میلیون قطعه جوجه ریزی در استان بوشهر انجام و 24هزار تن گوشت مرغ نیز تولید شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر، با بیان اینکه سرانه تولید گوشت مرغ در استان بوشهر23 کیلوگرم است تصریح کرد: با توجه به تولید 24 هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر این میزان تولید نیاز استان را تامین می‌کند.

منفرد، اهداف سازمان جهاد کشاورزی را در راستای افزایش تولید مرغ گوشتی برشمرد و گفت: ارتقای بهره‌وری و بهبود مدیریت پرورش در واحدهای مرغداری، تجهیز و نوسازی سالن‌های مرغداری موجود و بهینه‌سازی مصرف انرژی  از مهمترین اهداف سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر است./تسنیم

ارسال نظر