کد خبر : 3013

شهرک صنعتی دیلم گازدار شد

شهرک صنعتی دیلم گازدار شد

بوشهر24: در دومین روز از هفته دولت و با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان شهرک صنعتی دیلم گازدار شد.

به گزارش "بوشهر24" مدیر اداره گاز شهرستان دیلم ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: ظرفیت ایستگاه انتقال گاز به شهرک صنعتی دیلم 5 هزار مترمکعب بر ساعت است که قرار هست شرکت‌های شهرک صنعتی را گازرسانی کند.

یعقوب غلامی افزود: طول شبکه داخلی شهرک صنعتی 4 هزار و 500 متر و با هزینه 5 هزار و 500 میلیون ریال اجرا شده است.

وی افزود: شبکه داخلی شهرک کامل شده و هم اکنون این ایستگاه گازدار شده و تمام شرکت‌های موجود در این شهرک می‌توانند از این نعمت خدادادی و سرمایه ملی استفاده کنند.

غلامی بیان داشت: کل پروژه گازرسانی به شهر دیلم از سال 89 شروع و در اردیبهشت 91 بخشی از شهر دیلم گازدار شد و توانستیم شروع به اشتراک پذیری در دیلم کنیم.

مدیر اداره گاز شهرستان دیلم ابراز داشت: شهر دیلم و امام حسن و چهار روستای بنه اسماعیل، گزلوری، سیامکان و روستای حصار گازدار شده‌اند و طول شبکه داخلی این دو شهر و چهار روستا 135 کیلومتر است.

غلامی عنوان کرد: حدود 3 هزار انشعاب در شهر دیلم نصب شده و حدود 1600 مشترک در شهر دیلم و 70 مشترک در روستاهای بخش مرکزی داریم.

وی خاطرنشان کرد: در همین هفته نمایندگی اداره گاز امام حسن افتتاح می‌شود و رسماً گازرسانی و اشتراک پذیری شهر امام حسن و روستای حصار در نمایندگی امام حسن انجام می‌شود و نیازی به مراجعه مردم به دیلم نیست.

مدیر گاز شهرستان دیلم تصریح کرد: کل بودجه‌ای که برای گازرسانی به شهر دیلم هزینه شده تاکنون حدود 17 میلیارد تومان بوده که در طی دو تا سه سال اخیر انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: این هزینه‌ها شامل راه اندازی پنج ایستگاه تقلیل فشار، اجرای خطوط فلزی، شبکه‌های داخلی شهر دیلم و امام حسن و روستاها و حفاری‌ها بوده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر80 درصد شهر دیلم گازدار است و 20 درصد باقیمانده شهر دیلم هم با برنامه‌ریزی‌ها و تخصص اعتبارات تا پایان سال گازدار خواهند شد.

فرماندار دیلم نیز در این آیین گفت: در این مقطعی که در شهرستان نبودیم و در این پنج شش ماه به شهرستان آمده‌ایم شهرک صنعتی دیلم مظلوم واقع شده و نیازمند توجه و مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران است.

قاسم قائدی افزود: امیدواریم با گازرسانی به این شهرک استقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران صورت بگیرد و موسسات و شرکت‌ها به این شهرک بیایند و در آینده شاهد افتتاح پروژه‌ها و انشعابات بعدی در این شهرک باشیم.

این مسئول بیان داشت: زیرساخت‌های موجود برای رشد و پیشرفت شهرستان در این شهرک آماده شده و با حضور سرمایه‌گذاران در این شهرک شاهد رشد و شکوفایی در این منطقه خواهیم بود.

فرماندار دیلم متذکر شد: از همه سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی دعوت می‌کنیم تا برای احداث شرکت‌های صنعتی و افزایش تولید و اشتغال در این شهرک سرمایه‌گذاری کنند و مطمئن باشند ما هم در کنار آنها و پشتیبان آنها خواهیم بود./بوشهر نیوز

ارسال نظر