کد خبر : 3038

مشکل رکود در کشور هنوز حل نشده است

بوشهر24:استاندار بوشهر با بیان اینکه مشکل رکود در کشور هنوز حل نشده است گفت: پرداخت بدهکاری به بانک‌ها در کشور موضوعی نیست که بتوان از منابع عمومی دولت در کوتاه‌مدت پرداخت کرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مشکل رکود در کشور هنوز حل نشده است گفت: پرداخت بدهکاری به بانک‌ها در کشور موضوعی نیست که بتوان از منابع عمومی دولت در کوتاه‌مدت پرداخت کرد.

به گزارش "بوشهر24"، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه دولت هدف‌گذاری در مورد حل مشکل رکود در کشور را اعلام نکرده است، اظهار داشت: کنترل همزمان رکود برای ما سخت است اما تقویت بخش خصوصی و بانک‌ها یکی از راهکارهای حل این مشکل است و برای این موضوع باید اعتماد بخش خصوصی و بانک‌ها را جلب کنیم.

وی بیان کرد: پرداخت بدهکاری به بانک‌ها در کشور موضوعی نیست که بتوان از منابع عمومی دولت در کوتاه‌مدت پرداخت کرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دولت در تلاش است بدهی به بخش خصوصی را از دو طریق اوراق بهادار و نقدا پرداخت کند، اضافه کرد: به خروج از رکود در کشور در ماه‌های آینده امیدوار هستیم ضمن اینکه برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی هم ظرفیت‌های خوبی در نظر داریم.

شعار اعتدال دولت مورد حمایت مقام معظم رهبری است

سالاری گفت: عملکرد و شعار دولت مورد حمایت مقام معظم رهبری بوده و ایشان صراحتا حمایت خود را از دولت اعلام کردند.

وی با بیان اینکه اعتدال منجر به آرامش خواهد شد، اضافه کرد: انضباط مالی و پولی رویکرد مهم دولت بوده و دولت بنا ندارد از بانک مرکزی پول قرض بگیرد یعنی پایه پولی را افزایش نمی‌دهد و تورم از این مسیر ایجاد نمی‌شود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با تلاش دولت، تورم در کشور از بیش از 40 درصد به 25 درصد رسیده و بنا به وعده رئیس جمهور دولت تلاش دارد این رقم تا پایان سال به زیر 20 درصد برساند.

سیاست تنش‌زدایی در روابط خارجی دولت

استاندار بوشهر در ارتباط با سیاست خارجی دولت نیز گفت: دولت در روابط خارجی خود سیاست تنش‌زدایی را در پیش گرفته اما بر حقوق حقه مردم ایران تاکید دارد.

سالاری با بیان اینکه دولت از حقوق حقه ملت ایران در روابط خارجی نمی‌گذرد، بیان داشت: دولت برنامه‌ریزی کرده با وجود تحریم‌ها، برنامه‌های توسعه‌ای خود را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه دولت از قانون عدول نمی‌کند، خاطرنشان کرد: آزادی بیان و فعالیت آزادانه گروه‌های قانونی از دیگر رویکردهای دولت است./فارس

ارسال نظر