کد خبر : 3040

همکاری اقتصادی بوشهر و کویت

همکاری اقتصادی بوشهر و کویت

بوشهر24:استاندار بوشهر با اشاره به تعامل و همکاری اقتصادی بوشهر و کویت در آینده نزدیک از رتبه نخست استان بوشهر در استفاده از اینترنت تلفن همراه در کشور خبر داد.

استاندار بوشهر با اشاره به تعامل و همکاری اقتصادی بوشهر و کویت در آینده نزدیک از رتبه نخست استان بوشهر در استفاده از اینترنت تلفن همراه در کشور خبر داد.

به گزارش "بوشهر24"، مصطفی سالاری ظهر امروز در جشنواره شهید رجایی و معرفی دستگاه‌های اداری برتر استان بوشهر، با تاکید بر استفاده مدیران از جوانان در پست‌های مدیریتی اظهار داشت:  از جوانان به عنوان سرمایه انسانی برای توسعه استان بوشهر باید در رده‌های مدیریتی استفاده شود.

وی با اشاره به فعال شدن ستاد توسعه سرمایه‌گذاری استان بوشهر خاطرنشان کرد: هدف ما از این کار این است که سرمایه‌گذاران بین ادارات سرگردان نباشند لذا به کمک تمام دستگاه‌ها نیازمندیم.

پیگیری جدی پروژه راه‌آهن و آزادراه بوشهر به شیراز

استاندار بوشهر گفت: رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی استان نیز در دستور کار قرار گرفته و معاونت برنامه‌ریزی مورد به مورد مشکلات واحدهای تولیدی را رصد می‌کنند و انتظار داریم بانک‌ها نیز به احیای دوباره واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل کمک کنند.

سالاری در ارتباط با وضعیت راه‌آهن بوشهر هم بیان داشت: اردیبهشت‌ماه امسال ترک تشریفات شرکت مجری طرح پروژه انجام شد و تیرماه نیز مهندسان مشاور طراحی تفصیلی پروژه انتخاب شد و تلاش داریم تا این مشاور دفتر کار خود را در بوشهر مستقر کند.

وی در ارتباط با آزاد راه بوشهر به شیراز هم گفت: با بانک‌ها، سرمایه‌گذاران و پیمانکاران برجسته ساخت آزادراه مذاکراتی داشتیم و معاون اول رئیس جمهور نیز در سفر به بوشهر قول حمایت برای اجرای پروژه را داده است.

توافقات اقتصادی و تجاری بوشهر با کشورهای کویت و قطر

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت 900 کیلومتر مرز آبی استان خاطرنشان کرد: با قطر و کویت برای فعالیت‌های اقتصادی مذاکراتی داشتیم و نیمه اول مهرماه شماری از بازرگانان کویتی برای بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی بوشهر به استان سفر می‌کنند و پس از آن نیز بازرگانان بوشهری به کویت سفر خواهند کرد.

وی در مورد مذاکره با سفیر ایران در اتیوپی هم بیان کرد: اتیوپی بازار خوبی برای محصولات کشاورزی استان بوشهر به‌خصوص خرما است و خوشبین هستیم که بازار خوبی برای خرمای استان در این کشور پیدا کنیم.

سالاری در مورد ساماندهی مناطق ویژه استان بوشهر هم افزود: منطقه ویژه شمال استان که در دیلم واقع شده است را برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در نظر گرفتیم چرا که مزیت‌های خوبی در آن منطقه وجود دارد.

آغاز مطالعات توسعه استان بوشهر

استاندار بوشهر با اشاره به آغاز مطالعات توسعه استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این طرح دستگاه‌های اجرایی و بدنه کارشناسی ادارات و اقشار مختلف  دخیل هستند.

وی با تاکید بر گسترش خدمات با کیفیت دولت الکترونیک در ادارات، گفت: با توجه به مذاکرات و نشستی که با وزیر ارتباطات داشتم امیدواریم تا پایان شهریورماه شاهد تحول اساسی در سرعت اینترنت استان بوشهر باشیم.

سالاری افزود: استان بوشهر در زمینه استفاده از اینترنت تلفن همراه در کشور رتبه نخست را داراست.

تشریح شاخص‌های ارزیابی ادارات استان بوشهر

استاندار بوشهر در مورد شاخص‌های ارزیابی ادارات استان بوشهر بیان کرد: جذب سرمایه بخش خصوصی یا جذب مشارکت مردم و همچنین استفاده از منابع ملی دو شاخص مهم در ارزیابی عملکرد ادارات استان بوشهر است./فارس

ارسال نظر