کد خبر : 335

انتقاد پورفاطمی از بی توجهی بانک ملی به مصوبه دولت

انتقاد پورفاطمی از بی توجهی بانک ملی به مصوبه دولت

بوشهر۲۴: نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی گفت: با مصوب شدن یکهزار و۸۰۰ میلیارد ریال اعبتار بزودی عملیات اجرایی سد دشت پلنگ درشهرستان دشتی آغاز خواهد شد.

بوشهر24: نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی گفت: با مصوب شدن یکهزار و800 میلیارد ریال اعبتار بزودی عملیات اجرایی سد دشت پلنگ درشهرستان دشتی آغاز خواهد شد.
به گزارش "بوشهر24"، حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی درجمع کشاورزان منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی افزود: برای احداث سد دشت پلنگ پیگیری های بسیارخوبی ازسوی مسوولان و استاندار بوشهر انجام شد که با اجرایی شدن این پروژه تحول بزرگی درکشاورزی وتوسعه و رونق منطقه دشت پلنگ وشهرستان دشتی ایجاد خواهد شد. وی اضافه کرد: منطقه دشت پلنگ 10 هزارهکتار اراضی بسیارمستعد و حاصلخیز کشاورزی دارد که احداث این سد می تواند درتامین آب کشاورزی وتبدیل اراضی دیم به آبی بسیار موثر باشد.

پور فاطمی ادامه داد: هم اکنون بیش از30 درصد گندم شهرستان دشتی در دشت پلنگ تولید می شود و این دشت به عنوان قطب اول تولید محصول جالیز استان بوشهر دردو فصل بهاره و پاییز است.

سد تنگ ارم با ظرفیت ذخیره 75 میلیون مترمکعب آب روی رودخانه دشت پلنگ احداث می شود.

نماینده دشتی و تنگستان درمجلس درباره کارخانه سیمان مند دشتی گفت: با وجود مصوبه هیات دولت برای پرداخت تسهیلات 500 میلیارد ریالی به کارخانه سیمان مند دشتی اما هنوز ازسوی بانک ملی ایران این تسهیلات پرداخت نشده است .

وی اضافه کرد: برای حل این مشکل در روزهای آینده نشستی با حضورفرمانداردشتی و وزیر اقتصاد در تهران برگزارخواهیم کرد و سعی می شود این مشکل هرچه زودتر برطرف شود.

پورفاطمی افزود: اکنون این کارخانه با اشتغال مستقیم 200 نفر به صورت آزمایشی راه اندازی شده و روزانه یکهزارو 500 تن سیمان تولید می کند که با راه اندازی کامل آن این میزان تولید به سه هزارو 300 تن افزایش خواهد یافت.

با راه اندازی کامل کارخانه سیمان مند دشتی 500 شغل به صورت مستقیم و به صورت غیر مستقیم نیز زمینه بیش از دو هزار شغل ایجاد می شود.

ارسال نظر