کد خبر : 3421

تاسیس شهرهای جدید ساحلی در بوشهر

تاسیس شهرهای جدید ساحلی در بوشهر

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: تعاونی مسکن مدیران برای دریافت زمین با قیمت مناسب درعالی شهر تشکیل می شود.

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: ساخت شهر جدید در شهرهای ساحلی یا تجمیع شدن چند روستا با هسته مرکزی از برنامه های توسعه ای ایجاد شهرهای جدید در این استان است.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از ایرنا، ˈمصطفی سالاری ˈ روز پنجشنبه در نشست شورای شهرسازی استان بوشهر افزود: در این ارتباط نخستین شهر جدید ساحلی در بندر سیراف احداث می شود.

وی با تاکید برتوسعه زیرساخت های شهر جدید عالی شهر بیان کرد: هم اکنون جمعیت عالی شهر بالای 20 هزار نفر است که با روندی که در پیش است جمعیت این شهر تا سال آینده به 30 هزار نفر می رسد.

استاندار بوشهر گفت: تعاونی مسکن مدیران برای دریافت زمین با قیمت مناسب درعالی شهر تشکیل می شود.

سالاری افزود: با توجه به این که هدف از ساخت فضاهای آموزشی در شهر جدید عالی شهر عمران وآبادی است به همین دلیل از فروش اراضی آموزشی در این شهر بشدت جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: زمین برای سینما و پمپ بنزین درعالی شهر واگذار می شود و متقاضیان این دو طرح برای سرمایه گذاری می توانند از تسهیلات لازم در بخش های گوناگون بهره مند شوند.

استاندار بوشهر گفت: فرمانداری بوشهر برای تاسیس شهرداری عالی شهر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در نخستین تخصیص اعتباری مبلغی در اختیار شهرداری قرار می گیرد تا طرحهای زیرساختی را در این شهر توسعه دهد.

استاندار بوشهر اظهارکرد: دستگاههای اجرایی باید مصوبات شورای شهرسازی را اجرایی کنند و هیچ عذری در این خصوص پذیرفته شدنی نیست.

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: رضایتمندی مردم که زمینه حمایت آنان از نظام جمهوری اسلامی را فراهم می کند از اهداف ما است.

ˈعبدالکریم جمیریˈ افزود: هدف از برگزاری این نشست ها گره گشایی مشکلات و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای زندگی مردم است.

وی اضافه کرد: برای آسایش مردم مدیران باید با روحیه جهادی کار کنند و امروز جهادی کار کردن زمینه پویایی نظام را فراهم می کند.

ارسال نظر