کد خبر : 3502

منطقه ویژه علم و فناوری در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

منطقه ویژه علم و فناوری در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: منطقه ویژه علم و فناوری در بوشهر راه‌اندازی می شود.

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: منطقه ویژه علم و فناوری در بوشهر راه‌اندازی می شود.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی برنامه ریزی راه‌اندازی منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه علم و فناوری دارای استعدادها و ظرفیت های بسیار زیادی است که باید شرایط برای شکوفایی این استعدادها فراهم شود.

وی یکی از اولویت‌های اساسی استان بوشهر را توسعه زیرساختهای علم و فناوری عنوان کرد و ادامه داد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار داریم و تجاری‌سازی دستاوردهای دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین را باید حمایت کنیم.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه، بیان داشت: منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس در بوشهر راه‌اندازی می‌شود که مکمل منطقه آزاد تجاری بوشهر خواهد بود و نقش کلیدی در توسعه دانایی محور استان بوشهر خواهد داشت.

بوشهر از استان‌های پیشتاز در راه‌اندازی مناطق ویژه علم و فناوری است

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری بوشهر نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر در سطح ملی و استانی اشاره کرد و ادامه داد: تلاش های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

عبدالمجید مصلح به نقش کلیدی این منطقه در توسعه منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر در مسیر توسعه دانایی محور استان اشاره کرد و ادامه داد: استان بوشهر استان‌های پیشتاز در راه‌اندازی مناطق ویژه علم و فناوری است.

ایرج نبی پور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به اهمیت راه اندازی این منطقه اشاره کرد و بیان داشت: باید از فعالیت‌های دانش‌بنیان در مسیر توسعه استان به خوبی استفاده کنیم.

 

ارسال نظر