کد خبر : 3526

ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر درقالب تعاونی فعال می‌شود

ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر درقالب تعاونی فعال می‌شود

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در بخش‌های مختلف اقتصادی دارای توانمندی‌های فراوانی است که این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها برای بهره‌مندی بیشتر جامعه از آنها در قالب شرکت‌های تعاونی فعال می‌شود.

به گزارش "بوشهر 24 "به نقل از خبرگزاری تسنیم، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست با مسئولان بخش‌های تعاونی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های مهم جامعه حوزه تعاونی است اظهار کرد: بدون شک تعاونی‌ها با مشارکت در توزیع عادلانه تولید و ثروت نقشی اساسی دارند.

وی با بیان اینکه تعاونگرایی در تقابل با انحصارگرایی است تاکید کرد: حوزه تعاونی‌ فعالیت بخش خصوصی را نفی نمی‌کند و از فعالیت آنها حمایت می‌شود اما تلاش و تولید در قالب تعاونی‌ها مزیت های بیشتری نسبت به فعالیت بخش‌های غیرتعاونی دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که مشکل اشتغال در حوزه تعاون برطرف می‌شود گفت: با استفاده از خلاقیت و ابتکار در حوزه تعاون می‌توان با کارآفرینی مشکل اشتغال جامعه را حل کرد.

سالاری با اشاره به اینکه بخش تعاون نافی تقویت بخش خصوصی نیست افزود: در قالب تعاون می توان با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها ی مهم جامعه در حوزه‌های گوناگون در قالب قانونی بیشتر تلاش کرد.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها بهترین قالب مشارکت هستند اظهار کرد: از ظرفیت تعاونی‌ها می توان برای کسب منافع بیشتر برای جامعه استفاده کرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت همه جانبه تعاونی‌ها در حوزه‌های مختلف گفت: شرکتهای تعاونی که هدفشان ایجاد کار، تولید ثروت و ایجاد اشتغال است باید حمایت شوند تا براساس ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان به فعالیت بپردازند.

وی  استان بوشهر را در عرصه تجارت و بازرگانی در کشور پیشگام دانست و تصریح کرد: هدف از فعالیت بازرگانی تنها نباید صادرات، واردات و ترانزیت کالا باشد بلکه باید به دنبال تحول جدید و ارزش افزوده در محصول باشیم.

استاندار بوشهرافزود: استان بوشهر در تعداد شرکت‌های تعاونی پیشتاز است و در بخش های تولیدی بویژه کشاورزی موفق عمل کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا بیان اینکه چهارهزارو540 تعاونی در استان بوشهر ایجاد شده گفت: از این تعداد تعاونی هم اکنون دو هزار و 550 تعاونی با عضویت 905 هزار نفر در استان بوشهر بصورت رسمی فعالیت می‌کنند.

حمید‌رضا پناه، با اشاره به اینکه 60 درصد این تعاونی‌ها در 14گرایش خدمات، کشاورزی و صنعت فعال هستند از راه‌اندازی شش هزار و 550  فرصت شغلی در تعاونی‌ها خبرداد و گفت:  پارسال 317 تعاونی با دو هزار و 866 نفر عضو و شش هزار و 550 فرصت شغلی در استان بوشهر راه اندازی شده است.

ارسال نظر