کد خبر : 3686

کاهش بیکاری جوانان گناوه نیازمند رونق تعاونی‌های تولیدی است

کاهش بیکاری جوانان گناوه نیازمند رونق تعاونی‌های تولیدی است

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه گفت: کاهش بیکاری جوانان گناوه نیازمند رونق تعاونی‌های تولیدی است.

به گزارش بوشهر به نقل از مهر، حسن غلامی عصر شنبه در حاشیه آئین تجلیل از تعاونی‌های برتر گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این تعاونی‌های برتر در سه حوزه تعاونی‌ها شامل تعاونی های تولیدی، خدماتی و مصرفی مشغول به فعالیت هستند.

وی  گفت: تعاونی ها  می توانند نقش بسیار ارزنده ای در حوزه اشتغال و اقتصاد کشور ایفا کرده و در بحث اقتصاد مقاومتی دارای جایگاه برجسته و ویژه ای هستند.

 رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه بیان داشت: تجربه ثابت کرده است که تعاونی ها در ایجاد اشتغال زایی و کاهش وابستگی به اقتصاد تک محصولی پیشتاز هستند و نیاز است تا فعالان عرصه اقتصادی به این حوزه نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: در وصف تعاونی ها در یک جمله می توان گفت که تعاونی ها واحد های اقتصادی، اجتماعی ای ویژه ای هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در تولید، اشتغال و کارآفرینی ایفای نقش می کنند.

غلامی با اشاره به فلسفه وجودی تعاونی ها اضافه کرد: به طور کلی تعاونی ها نهادهای سازمان یافته ای هستند که از سوی خود اعضا و با اختیار کامل آنان تشکیل می شود و بر اساس اصول بین المللی اداره می شوند.

وی با اشاره به معنای لغوی تعاون تصریح کرد: تعاون در لغت به معنای همکاری، یکدیگر  را یاری رساندن  و به معنی همدلی بر پایه خود اگاهی می باشد.

غلامی تاکید کرد: این آیین در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ تعاون و همکاری بین مردم و معرفی تعاونی ها و تعاون یارهای نمونه شهرستان برگزار شده است.

وی با اشاره به برخی تعاونی های برتر شهرستان گناوه افزود: تعاونی بندر سازان، تعاونی مرز نشینان، تعاونی وانت بار داران گناوه، تعاونی تاکسی داران گناوه، تعاونی لنج داران گناوه، تعاونی صیادان گناوه، تعاونی صیادان بندر ریگ، وانت بار داران ریگ، لنج داران ریگ، تعاونی کشتیرانی درنا، تعاونی شهر قشنگ و تعاونی نارنج و ترنج از جمله این تعاونی های برتر هستند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه در پایان گفت: ایجاد و رونق تعاونی های تولیدی می تواند نقش به سزایی در کاهش بیکاری جوانان شهرستان گناوه ایفا کند و نیاز است تا سرمایه داران گناوه ای در این عرصه اقتصادی ورود کنند.

در این آیین نوذر رادمنش و حسن شهابی از هنرمندان طنزپرداز شهرستان گناوه و استان بوشهر و عضو گروه نمایشی ایلیا چند کار طنز اجرا کردند؛ همچنین فیلم کوتاه قلبی کوچک به وسعت آسمان به کارگردانی حسن شهابی و بازیگری وی و چندین تن از هنرمندان گناوه ای اکران شد که تحسین حاضران در سالن را به دنبال داشت.

در این آیین دو قطعه موسیقی نیز اجرا شد و در پایان از تعاونی ها و تعاون یارهای نمونه شهرستان گناوه با حضور رییس و دیگر مسئولان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با اهدای جوایزی تجلیل شد.

 
 
 

ارسال نظر