کد خبر : 3688

جمع‌آوری 100 میلیارد ریال زکات در دشتستان

جمع‌آوری 100 میلیارد ریال زکات در دشتستان

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان دشتستان از جمع‌آوری 100 میلیارد ریال زکات در دشتستان خبر داد.

رمضان غلامی عصر امروز در نشست ستاد زکات دشتستان اظهار داشت: کمیته امداد با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در راستای خدمات‌رسانی به جامعه هدف اهتمام می‌ورزد و تاکنون در دشتستان اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای رفع مشکلات مددجویان مورد توجه و تاکید قرار دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم، گفت: بر اساس آمار موجود در یکسال اخیر بیش از 100 میلیارد ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

غلامی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف از محل زکات در دشتستان بیان کرد: با جمع‌آوری 10 میلیارد تومان زکات بیش از 15 طرح بزرگ و مهم عمرانی نیز اجرایی و عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها شامل، احداث، تکمیل و تجهیز مسجد، حسینیه، پارک، فضای سبز، مرمت و احداث راه بین مزارع است، یادآور شد: بر اساس آمار موجود در بین بخش‌های 6گانه دشتستان، بخش سعدآباد پارسال در پرداخت زکات رتبه برتر را به خود اختصاص داد. 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتستان نیز گفت: ترویج فرهنگ زکات از برنامه‌های مهمی است که انتظار داریم توسط مبلغان و ائمه جمعه و جماعات انجام شود.

عادل دهدشتی افزود: شاید زکات در ظاهر کاستن مال باشد ولی در واقع و در معنا این امر چون هرس درخت و بریدن شاخ و برگ اضافی آن است که موجب رشد و بارورتر شدن آن می‌شود.

ارسال نظر