کد خبر : 3723

15میلیارد ریال برای راه اندازی پست برق شهرک صنعتی بوشهر اختصاص یافت

15میلیارد ریال برای راه اندازی پست برق شهرک صنعتی بوشهر اختصاص یافت

استاندار بوشهر گفت: باتوجه به نقش موثر شهرک های صنعتی در توسعه سرمایه گذاری حوزه های تولیدی با تخصیص 15 میلیارد ریال نسبت به راه اندازی پست برق این شهرک اقدام شود.

بوشهر 24: دکترمصطفی سالاری عصر یکشنبه درنشست با مسوولان و دست اندرکاران شرکت برق استان بوشهر افزود:تامین انرژی مورد نیاز واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی بوشهر یکی از مطالبات سرمایه گذاران است .

وی یادآورشد: درهفته دولت هشت طرح برقرسانی دراین استان به بهره برداری رسید که در پایداری شبکه و تامین انرژی مورد نیاز مشترکین نقش مهمی دارد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: از این شمار چهار پروژه برقرسانی وارد مدار شد که تحول مناسبی در برطرف شدن مشکلات برقرسانی در بخش های مختلف ایجاد کرد.

معاون امورعمرانی استانداری بوشهر نیز با اشاره به اینکه بیشترین سرانه مصرف برق در استان بوشهر با 73درصد مربوط به بخش خانگی است، افزود: در بخش کشاورزی، صنعت و عمومی به تفکیک سه درصد و در بخش تجاری سرانه مصرفی برق استان بوشهر هشت درصد است.

شاهپور رستمی با بیان اینکه زیرساخت های برق در توسعه بخش کشاورزی، صنعت و تجارت در این استان مناسب نیست گفت: یکی از اولویت های استان ایجاد زیرساخت های برقرسانی مناسب برای توسعه بخش های یادشده است.

وی اضافه کرد: تمام ظرفیت های برق منطقه ای و شرکت توزیع استان بوشهر برای برطرف شدن مشکلات مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای بوشهر و فارس نیز گفت: یکی از مشکلات پرورش دهندگان میگو در منطقه رود حله بوشهر نبود زیر ساخت های برقرسانی است که با اجرای طرحی، پست برق مزارع پرورش میگو رودحله دهه فجر افتتاح می شود.

محمدرضا مشفقیان افزود: در حال حاضر طول شبکه های برق رسانی در استان بوشهر با افزایش 59 درصدی از 542 به 861 کیلومتر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پست های فوق توزیع در استان بوشهر دو برابر شده است، تصریح کرد: فیدرهای خروجی و ورودی، ترانسفوماتور، خط 400 کیلو ولت در ایستگاه دشتی در هفته دولت وارد مدار شد و سبب برطرف شدن مشکلات این حوزه ها شد.

مدیرعامل برق منطقه ای بوشهر و فارس گفت: در این هفته خط 66 کیلوولت ایستگاه دیلم، ارتباط فیبر نوری ایستگاه برق دیلم به سیاهمکان، دیسپاچینگ و مخابرات ایستگاه برق فانوس و خلیج فارس در بوشهر، خط 230 کیلو ولت چغادک به بوشهر، پست 132 کیلوولت آبدان و 132 کیلو ولت کنگان2 وارد مدار شد./ ایرنا

ارسال نظر