کد خبر : 3918

نماینده شیراز: داشتن زیرساخت‌ اولیه حق طبیعی 4 استان جنوبی است

نماینده شیراز: داشتن زیرساخت‌ اولیه حق طبیعی 4 استان جنوبی است

بوشهر24: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: مردم چهار استان فارس، خوزستان، بوشهر و هرمزگان به لحاظ اقتصادی و اجتماعی مراودات خوبی دارند و داشتن زیرساخت‌های اولیه حق طبیعی آن‌ها است.

بوشهر24: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: مردم چهار استان فارس، خوزستان، بوشهر و هرمزگان به لحاظ اقتصادی و اجتماعی مراودات خوبی دارند و داشتن زیرساخت‌های اولیه حق طبیعی آن‌ها است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، سید حسین ذوالانوار اظهار داشت: عدم حضور و سفر برخی وزرا به استان فارس با گذشت بیش از یک ‌سال از عمر دولت جای تأسف دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استان فارس قطب کشاورزی کشور است و در حوزه صنعت، معدن و به ‌ویژه تجارت جایگاه مهمی دارد، اما وزرای این دو وزارتخانه هنوز به شیراز سفر نکرده‌اند.

وی ادامه داد: نادیده گرفتن جایگاه استان فارس با ظرفیت‌های مختلف توسط برخی وزرا جای تأسف دارد، امیدواریم ریاست جمهوری توجه ویژه به این موضوع داشته باشد.

ذوالانوار افزود: فارس با وجود تمام کاستی‌ها سهم مهمی در تولیدات محصولات کشاورزی دارد و به نظر می‌رسد که وزیر جهاد کشاورزی باید با سفر به این استان از نزدیک با مشکلات کشاورزان آشنا شود.

وی عنوان کرد: در حوزه صنعت، معدن و تجارت نیز صنعتگران، بازرگانان و اصناف فارس سهم مهمی در اقتصاد کشور دارند و شاید بد نباشد وزیر مربوطه در سفر به این استان از نزدیک با مشکلات آشنا شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در برخی حوزه‌های دیگر نیز این کاستی‌ها را شاهد هستیم و امیدواریم وزرا به جایگاه استان فارس توجه ویژه داشته باشند.

ذوالانوار متذکر شد: وزرا به حوزه‌هایی مانند میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توجه داشته باشند، چراکه فارس دارای جایگاهی مهم و تاریخی است و سفر به این استان برای مدیریت ارشد این حوزه‌ها نباید منحصر به بزرگداشت روزهای سعدی و حافظ باشد؛ بلکه مردم فارس انتظار دارند که مسئولان درصدد حل مشکلات آن‌ها باشند.

وی عنوان داشت: نمایندگان فارس انتظار دارند که دولت به این استان بر اساس ظرفیت‌های تاریخی و موجودش توجه داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های مختلف نیز باید در جذب اعتبارات بیشتر از مرکز و دعوت از وزرا و رئیس سازمان‌ها برای حضور در این استان بیشتر تلاش کنند و هرجا که لازم باشد نمایندگان مردم در مجلس از آن‌ها حمایت لازم را خواهند کرد.

* به وضعیت راه‌های جنوب فارس توجه بیشتری شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت راه‌های اتصالی فارس به جنوب کشور، عنوان داشت: باید به راه‌های این استان به ‌ویژه در اتصال به جنوب کشور توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: فارس به سه استان مهم بوشهر، هرمزگان و خوزستان از جنوب اتصال دارد و باید برای تبدیل این مسیرها به بزرگراه، آزادراه و خطوط ریلی آن‌ها توجه بیشتری شود.

ذوالانوار توضیح داد: در تمام این مسیرها طرح‌هایی وجود دارد، اما آن‌گونه که باید جدی گرفته نمی‌شود، در حالی ‌که حجم مهمی از مراودات اقتصادی و صنعتی کشور در این مسیرها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: فارس استان متصل‌کننده جنوب کشور به مرکز است و اگر به راه‌های این مسیر با توجه به اهمیت اقتصادی توجه نشود، قرار است به کجا توجه شود.

این مسئول تشریح کرد: احداث بزرگراه و خطوط ریلی در این مسیرها توجیه خوبی دارد و دولت می‌تواند با استفاده از سرمایه‌گذران به مظلومیت تاریخی راه‌های جنوب کشور پایان دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: مردم چهار استان فارس، خوزستان، بوشهر و هرمزگان به لحاظ اقتصادی و اجتماعی مراودات خوبی دارند و داشتن زیرساخت‌های اولیه حق طبیعی آن‌ها است.

وی در پایان عبور راه دسترسی اصلی استان‌های جنوبی به‌ طرف مرکز کشور و پایتخت از فارس را یکی از دلایل اهمیت موضوع حمل‌ونقل جاده‌ای دانست و ادامه داد: باید به راه‌های این استان توجه بیشتری کرد زیرا راه‌های فارس مسیر اصلی ترانزیت بین شمال و جنوب کشور هستند و از لحاظ انتقال کالا و مسافر نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

ارسال نظر