کد خبر : 4266

تردد 241 فروند کشتی اقیانوس پیما در بندر بوشهر

تردد 241 فروند کشتی اقیانوس پیما در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: در شش ماهه نخست سال جاری 241 فروند کشتی اقیانوس پیما برای تخلیه و بارگیری کالا به بندر بوشهر تردد داشته است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هفت درصد رشد روبرو بوده است.

به گزارش بوشهر 24، محمد راستاد با بیان اینکه بندر بوشهر ازظرفیت بالایی در امر تخلیه و بارگیری کالا برخوردار است گفت: بندر بوشهر از تجهیزات مدرن و پیشرفته در امر تخلیه و بارگیری کالا برخوردار است و این در حالی است که این مهم امسال افزایش می‌یابد.

وی از رشد 60 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبرداد و گفت: درشش ماهه نخست امسال حجم تخلیه و بارگیری کالای کانتینری دربندر بوشهر با 61درصد رشد رکورد بی سابقه ای را تجربه کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه درمدت یادشده 130هزارو 839 تی ای یو کانتینردربندربوشهر تخلیه و بارگیری شد گفت: با این میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر جایگاه این بندر را به عنوان دومین بندر کانتینری کشورتثبیت کرد.

راستاد در ادامه افزود: همچنین دراین مدت دومیلیون و700هزار تن کالا دربندر بوشهرتخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه قبل 20درصد رشد نشان می دهد./ پول نیوز

وی اضافه کرد: دراین مدت 241 فروند کشتی اقیانوس پیما برای تخلیه و بارگیری کالا به بندر بوشهر تردد داشته است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هفت درصد رشد روبرو بوده که این امر بیانگر استقبال تجار و خطوط کشتیرانی از رویکرد توسعه ای در بندر بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان با بیان این که سرعت بخشی در بهره برداری از مجتمع بندری نگین از سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی است گفت: محصور نبودن درفضای شهری، برخورداری از پسکرانه لازم و امکان فضای عملیاتی درمجتمع بندری نگین باعث می شود تا جایگاه بندر بوشهر به عنوان یکی از بنادر مهم شناخته شده بین المللی ارتقا یابد.

ارسال نظر