کد خبر : 4330

مصوبه افزایش عوارض گمرکی صادرات دام لغو شد

مصوبه افزایش عوارض گمرکی صادرات دام  لغو شد

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: شورای اقتصاد هشتم مهرماه جاری با ابلاغ بخشنامه ای مصوبه افزایش عوارض گمرکی صادرات دام از20 درصد به 60 درصد را ملغی اعلام کرد.

به گزارش بوشهر 24، احمد پور حیدر در گفتگو با خبرنگار ایرنا: براساس مصوبه ستاد تدابیر اقتصادی در سال 91 عوارض گمرکی صادرات دام از 20 درصد به 60 درصد افزایش یافته بود.

وی اضافه کرد: این وضعیت باعث شده بود تا رغبت تجار برای صادرات دام کاهش یابد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: درسه ماه اخیر توسط یکی از تجار10 هزار راس گوسفند از بوشهر به کویت صادر شد.

مرتضی بحرانی روزشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: دام‎های صادر شده از بوشهر به کویت از چهار استان کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان و بوشهر جمع آوری و به کویت صادر شده است.

وی یادآورشد: افزایش عوارض صادرات دام باعث شده بود تا یکی از تجار که مجوزهای صادرات دام را از دامپزشکی کشور قطر دریافت کرده رغبتی به این کار نشان ندهد.

وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از هفت هزار راس دام زنده که از سایر استان‎ها برای صادرات به بوشهر منتقل شده اند و چند هزار راس دام نیز که از استان بوشهر به همین منظور جمع آوری وعملیات واکسیناسیون آنها انجام شده است، در قرنطینه هستند.

مدیرکل دامپزشکی بوشهر اظهارکرد: افزایش عوارض گمرکی صادرات دام باعث شده بود تا دربرخی موارد قاچاق دام به خارج کشور صورت گیرد.

وی بیان کرد: هم اکنون چنانچه تاجری قصد صادر کردن دام زنده داشته باشد، می‎تواند مجوز صادرات را از دامپزشکی کشور قطر دریافت کند.

ارسال نظر