کد خبر : 4386

بوشهر رتبه نخست صادرات کالاهای غیرنفتی از کشور را کسب کرد

بوشهر رتبه نخست صادرات کالاهای غیرنفتی از کشور را کسب کرد

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: درنیمه نخست امسال 15میلیون و952هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش هشت میلیارد و110 میلیون دلار از این استان به خارج از کشور صادر شده که مقام نخست کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

به گزارش بوشهر 24، احمد پور حیدر افزود: این میزان صادرات درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته ازنظر ارزش 9 و ازلحاظ وزنی 57 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: کالاهای صادراتی یادشده محصولات پتروشیمی و شیمیایی، آبزیان، محصولات کشاورزی، مواد معدنی، مصالح ساختمانی و سیمان است که به کشورهای امارات متحده عربی ، هند ، چین ، کویت ، قطر ، عراق ، استرالیا ، ویتنام و عربستان سعودی صادر شده است.

پورحیدر بیان کرد: همچنین دراین مدت 687هزارتن کالا به ارزش 165میلیون دلار از طریق گمرک های استان بوشهر وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 12 و از لحاظ ارزش دلاری 29 درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر بیان کرد: درآمد گمرکات این استان در شش ماه نخست امسال 12هزار و 610 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 139 درصد رشد داشته است

وی با بیان این که فعالیت های اقتصادی درگمرکات استان بوشهر رونق یافته است ادامه داد: دراستان بوشهر 13 گمرک وجود دارد که در این مدت گمرک های خارگ، گناوه، دیر، منطقه پارس جنوبی، کنگان، ریگ، بوالخیر، دیلم و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر1 و 2، فعالیت صادراتی داشته اند و مابقی نیز درحوزه واردات کالاهای ملوانی و تعاونی مرزنشینان فعالیت می کنند./ ایرنا

ارسال نظر