کد خبر : 4460

ورود کمیسیون اصل90 به پرونده واگذاری اراضی منطقه ویژه بوشهر

ورود کمیسیون اصل90 به پرونده واگذاری اراضی منطقه ویژه بوشهر

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با اشاره به ورود این کمیسیون به پرونده واگذاری اراضی منطقه ویژه بوشهر، گفت: بر اساس گزارش های رسیده متأسفانه تاکنون بخشی عمده‌ای از اراضی واگذار شده رها و یا برای امور دیگر به کار گرفته شده است.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، از پرونده جدید کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس درباره نحوه واگذاری اراضی منطقه ویژه بوشهر به سرمایه‌گذاران خبر داد و گفت: بر اساس گزارشات بازرسی کل کشور تاکنون حدود 168 واگذاری صورت گرفته که از این میان تنها 54 واگذاری موفق بوده و 114 فقره دیگر به صورت راکد رها مانده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این پرونده متأسفانه قبل از اخذ وجه و مبالغ مورد معامله، مسئولان  و دستگاه‌های مربوطه اراضی را به نام شرکت‌های مذکور ثبت کرده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، افزود:‌ صاحبان اراضی رها شده تاکنون هیچ اقدامی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه نکرده‌ و با احداث انبارهای اقدام به انباشت و توزیع برخی محصولات غیر مرتبط کرده‌اند، این در حالی است که هدف از واگذاری این اراضی سرمایه‌گذاری منطبق بر منطقه و توسعه گردشگری بوده است.

ارسال نظر