کد خبر : 4497

رشد 18 درصدي تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

رشد 18 درصدي تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

رئیس اداره امور بندری بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر بوشهرطی شش ماه نخست سال جاری با رشدی 18 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مرز 2.5 میلیون تن گذشت.

به گزارش بوشهر 24، رئیس اداره امور بندری بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر بوشهرطی شش ماه نخست سال جاری با رشدی 18 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مرز 2.5 میلیون تن گذشت.
غضنفر سلیمی با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاخص های عملیاتی در بندر بوشهر از رشد مطلوبی برخوردار شده است اظهار داشت: مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالاها تا پایان شهریور ماه سال جاری با 18 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به 2 میلیون و776 هزار و726 تن رسید.
وی افزود: غلات، مواد معدنی، آهن آلات و تولیدات شیمیایی عمده کالاهایی است که طی این مدت در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.
رئیس اداره امور بندری بنادر و دریانوردی استان بوشهربه رشد قابل توجه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بندر بوشهر اشاره کرده و افزود: تا پایان شهریورماه امسال بیش از 132 هزار و 485 TEU کانتینر در بندر بوشهرتخلیه و بارگیری شده است که با رشد 61 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، افزایش مطلوب خدمات لجستیکی در بندر بوشهر را نشـان می دهد.
سلیمی تعداد کشتی های تجاری ورودی طی شش ماهه اخیر به بندر بوشهررا 658 فروند اعلام کرد و گفت: این تعداد شناور که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته 244 فروند آن بالای یک‌هزار تن و 414 فروند نیز زیر 1000 تن بوده است.
وی با اشاره به اهمیت حمل و نقل در بندر بوشهر افزود: طی این مدت تعداد 119 هزار و 174 دستگاه کامیون انواع کالا را از بندر بوشهر به سایر نقاط کشور جابجا کرده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد قابل توجه‌ای داشته است./ مانا

ارسال نظر