کد خبر : 4770

مسئولان باید پاسخگو باشند

تذکر جمیری به وزیر راه در مورد محور ورودی روستاهای بوشهر

تذکر جمیری به وزیر راه در مورد محور ورودی روستاهای بوشهر

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا به حال به راهکار مناسبی برای حل مشکل ورودی روستاهای بوشهر نرسیده‌ایم و در همین رابطه به وزیر هم تذکر داده‌ام.

بوشهر24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا به حال به راهکار مناسبی برای حل مشکل ورودی روستاهای بوشهر نرسیده‌ایم و در همین رابطه به وزیر هم تذکر داده‌ام.
به گزارش "بوشهر24"، عبدالکریم جمیری صبح امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی برخی روستاهای بخش ریگ و بخش مرکزی بوشهر، خدمتگزاری به مردم را از وظایف مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: شهدای ما جان دادند که این نظام بوجود آید و مردم زجر کشیده به رفاه برسند.

جمیری با استناد به بیانات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند «پیشانی نظام عدالت است و اگر این مهم وجود نداشته باشد، نظام جمهوری اسلامی حرفی برای گفتن ندارد»، ابراز داشت: نکته مهم این است که عموم مردم رضایت داشته باشند.

وی افزود: شاید نتوان مشکلات را در یک مقطعی حل کرد، اما به مرور زمان و با اولویت‌بندی می‌توان آن را برطرف کرد.

این نماینده مجلس به وظایف مدیران و مسئولان در قبال وظیفه‌ای که بر عهده دارند، اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مدیران این است که از حوزه خود سرکشی کنند و پس از بررسی مشکلات در پی برطرف شدن آن باشند.

جمیری افزود: مسئولان باید پاسخگو باشند، اگر مشکلاتی از سوی مسئولان مشاهده می‌کنید، اطلاع دهید تا پیگیری و تذکر لازم را در این خصوص داشته باشم.

وی خواستار شناسایی مشکلات روستا و انتقال آن به وی شد و گفت: مسائل و مشکلات خود را با اولویت‌بندی به بنده منتقل کنید تا در خصوص رفع آنها با  استاندار، مدیران و مسئولان استانی و کشوری نشست‌هایی برگزار شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی این نظام را نظامی دانست که برای دست‌یابی به آن بیش از 200 هزار شهید جان خود را فدا کردند و اظهار داشت: هیچ کس نباید از نظام ناامید شود، بلکه این مسئولان هستند که باید پاسخگو باشند، البته باید این را دانست که بسیاری از کارها در یک شب حل نمی‌شود.

جمیری با اشاره به مسائل این روستاها در خصوص مشکلات جاده ساحلی و ورودی آنها اظهار داشت: در نشست با مسئولان استان و وزارت راه این موضوع به آنها منتقل شد و در حال بررسی است، اما تا به حال به راهکار مناسبی برای حل ورودی روستاها نرسیده‌اند و در همین رابطه به وزیر هم تذکر داده‌ام.

وی با اشاره به مشکلات سد رئیسعلی اظهار داشت: در زمان اجرای سد رئیسعلی دلواری باید طرح توزیع آب نیز در نظر گرفته می‌شد که متاسفانه مسئولان زمان طرح توزیع آب را ندیده‌اند و در حال حاضر مطالعات آن در حال انجام است.

این نماینده مجلس افزود: این موضوع را در سطح استان و حتی ملی پیگیری می‌کنم و باید هرچه سریعتر مشکلات مردم در این خصوص حل شود.

وی با اشاره به مشکلات برق استان اضافه کرد: به دنبال تبدیل آن به برق منطقه‌ای هستیم که امیدواریم این مهم هرچه زودتر انجام شود.

جمیری گفت: من مدافع مردم هستم و این مردم هستند که نظام را حفظ می‌کنند، زیرا آنها این نظام را بوجود آورده‌اند و خود آنها نیز آن را حفظ می کنند.

در ابتدای این نشست نیز اعضای شورا به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

مشکلات برداشت آب از رودخانه و کمبود آب کشاورزی، مشکل مخابرات و نداشتن اینترنت مناسب، کشیدن جاده شنی و کمبود سهمیه گازوئیل از جمله خواسته‌ها و مشکلات شورای این روستاها بود که در این نشست مطرح شد.

ارسال نظر