کد خبر : 4773

تخصیص۲۸ میلیارد ریال برای اجرای شیوه‌های نوین آبیاری کشاورزی دربوشهر

تخصیص۲۸ میلیارد ریال برای اجرای شیوه‌های نوین آبیاری کشاورزی دربوشهر

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اکنون ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به روش تحت فشار ‌آبیاری می‌شود که امسال ۲۸ میلیارد ریال برای این مهم تخصیص یافته است.

به گزارش بوشهر 24، منصور نوذری عصر امروز در نشست کارگروه تخصصی آبیاری کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه طرح تغییر آبیاری غرق‌آبی در نخیلات دشتستان مصوب شده است اظهار کرد: اکنون به صورت آزمایشی یک‌هزار هکتار ازاراضی نخیلات دشتستان که آبیاری آنان غرق‌آبی است امسال آبیاری آنان به روش تشتکی تغییر می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه شبکه آبیاری و زهکشی پایین دست سد رئیسعلی دلواری یکی از ویژگی‌های این سد است تصریح کرد:  امسال برای اجرای کانال‌های آبرسان زیر دست سد رئیسعلی دلواری 14 میلیارد و 500 میلیون ریال مصوب شده که تاکنون 3 میلیارد و 600 میلیون ریال آن تخصیص یافته است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اجرای آبیاری تحت فشار را مورد اشاره قرار داد و گفت: اکنون در 23 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر روش آبیاری تحت فشار اجرا می‌شود که  نقش مهمی در افزایش تولید و صرفه‌جویی آب دارد.

نوذری با بیان اینکه در دو سال گذشته 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به روش آبیاری تحت فشار تبدیل شده گفت: اراضی پایین دست سد رئیسعلی دلواری با توجه به وجود آب موردنیاز با ایجاد پمپ‌های لازم می‌توان به تحت فشار تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هزینه تبدیل آبیاری اراضی به شیوه‌های نوین هر هکتار 90 میلیون ریال است گفت: 8 هزار و 300 هکتار اراضی پایین دست سد رئیسعلی دلواری قابلیت تبدیل به آبیاری تحت فشار دارد.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از  تخصیص 28 میلیارد ریال برای توسعه آبیاری تحت فشار در استان بوشهر خبرداد و گفت: در اجرای این طرح به ازا هر هکتار 56 میلیون ریال به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود.

نوذری افزود: استان بوشهر آمادگی  اجرای آبیاری تحت فشار در 5 هزار هکتار دارد.

  • ا ع ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ ۰۳:۰۴

    0 0 پاسخ

    آقای مهندس اکر راست است که این کارها میشود چرا ما از سال 86 تشکیل چرونده داده ایم ولی تا به حال هیچ اقدامی نکرده اید 0مزرعه دهرود علیا0

ارسال نظر