کد خبر : 5154

برداشت 14 هزار تن لیموترش در باغات دشتستان

برداشت 14 هزار تن لیموترش در باغات دشتستان

رئیس جهاد کشاورزی دشتستان از برداشت 14 هزار تن لیموترش در باغات دشتستان خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، حسین قیصری اظهار داشت: شهرستان دشتستان بیش از 70 درصد سطح زیر کشت کشاورزی استان بوشهر را به خود اختصاص داده و نقش این شهرستان در کشاورزی استان و حتی کشور بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: تولیدکنندگان کشاورزی در شهرستان دشتستان همواره نگران فروش محصولات هستند و به ویژه نخلداران و تولیدکنندگان خرما در چند سال اخیر بیشترین دغدغه را داشته‌اند.

رئیس جهاد کشاورزی دشتستان با اشاره به برداشت لیموترش از باغات دشتستان خاطرنشان کرد: دشتستان بعد از جم رتبه دوم تولید لیموترش استان را در اختیار دارد.

قیصری از برداشت 14 هزار تن لیموترش در باغات دشتستان خبر داد و تصریح کرد: برداشت لیموترش از اواخر تابستان در دشتستان آغاز شده و طی روزهای آینده به پایان می‌رسد و پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 14 هزار تن لیموترش از باغات این شهرستان در بخش‌های شش‌گانه برداشت شود.

وی یادآور شد: آبیاری نخیلات از دغدغه‎‌های همیشگی نخلداران بوده و امسال تاکنون یک دور کامل آبیاری نخیلات انجام شده و دور دوم نیز پس از برداشت خرما آغاز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی دشتستان گفت: امسال با تلاش مدیریت آب منطقه‌ای استان بوشهر شاهد تغییر شیوه آبیاری در بخش عمده‌ای از مناطق کشاورزی استان به ویژه در دشتستان هستیم و امیدواریم این مهم گسترش یابد.

قیصری افزود: شیوه جدید آبیاری نخیلات از نظر بهره‌وری بسیار تاثیرگذار است و کیفیت محصولات نیز با این شیوه آبیاری بهبود یافته است.

ارسال نظر