کد خبر : 5360

سرمایه گذاری 20هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در شمال بوشهر

سرمایه گذاری 20هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در شمال بوشهر

مدیرعامل مجتمع پالایشگاهی' بیران آریا' گفت: عملیات ساخت مجتمع پالایشگاهی درشمال استان بوشهر با 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری امسال آغاز می شود

 بوشهر 24: مدیرعامل مجتمع پالایشگاهی' بیران آریا' گفت: عملیات ساخت مجتمع پالایشگاهی درشمال استان بوشهر با 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری امسال آغاز می شود.

 


به گزارش بوشهر 24 ؛ روابط عمومی استانداری بوشهر روز شنبه به نقل از اسفندیار زارعلی در نشست با استاندار بوشهر افزود: مجوزهای لازم برای ساخت مجتمع پالایشگاهی شمال استان بوشهر صادر شده است.
وی اظهارکرد: استاندار بوشهر در حوزه های مختلف برای ایجاد مجتمع پالایشگاهی حمایت های لازم انجام داده است که جای قدردانی دارد.
زارعلی با اشاره به اینکه جانمایی لازم برای ساخت این مجتمع انجام شده افزود: برای ساخت این مجتمع پالایشگاهی 50 هکتار زمین در حوزه سواحل شهرهای شمالی استان بوشهر تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر دراین نشست گفت: ساخت بزرگترین مجتمع پالایشگاهی کشور با مشارکت بخش خصوصی امسال در شمال استان بوشهر برای تولید محصولات پتروشیمی آغاز می شود.
مصطفی سالاری افزود: شمال استان بوشهر دارای منطقه نفتی بهرگان است که نقشی مهم درتولید و صادرات مواد نفتی دارد که می تواند صنایع پایین دستی این حوزه را توسعه دهد.
وی اضافه کرد: ساخت مجتمع پالایشگاهی شمال استان بوشهر که بزودی آغاز می شود، نقش موثری در رونق اقتصادی استان بوشهر بویژه شهرهای شمالی این استان دارد.
استاندار بوشهر ادامه داد: زمین محل ساخت این صنعت تا یکماه آینده به سرماگذار واگذار و با صدور مجوزهای لازم در بخش های مختلف،

زیرساخت های لازم برای تسریع در اجرای پروژه مجتمع پالایشگاهی فراهم می شود.
وی بیان کرد: تجهیز کارگاه در حوزه های برق، آب شرب، گاز و مخابرات فراهم تا در کوتاه ترین زمان عملیات ساخت آن آغاز شود.
سالاری با بیان اینکه استان بوشهر حمایت های لازم را از سرمایه گذار برای حل مشکلات و موانع انجام می دهد گفت: خوراک این مجتمع پالایشگاهی از سوی وزارت نفت باید تامین شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه ساخت این مجتمع پالایشگاهی به فاصله 200 متری ساحل خلیج فارس ایجاد می شود افزود: با توجه به اینکه ایجاد اسکله، بندر، و پست های صادراتی بندری در آینده نیاز این مجتمع پالایشگاهی است از این نظر لازم است به فاصله نزدیک دریا این مرکز اقتصادی ساخته شود.
منبع: ایرنا

ارسال نظر