کد خبر : 5556

تسهیلات بدون سود برای متقاضیان خرید کشتی مسافربری

تسهیلات بدون سود برای متقاضیان خرید کشتی مسافربری

مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر گفت: این سازمان به متقاضیانی که درخواست طرح خرید کشتی مسافربری ارایه کنند تسهیلات بدون سود پرداخت می کند.

به گزارش بوشهر 24، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این سازمان به متقاضیانی که درخواست طرح خرید کشتی مسافربری ارایه کنند تسهیلات بدون سود پرداخت می کند.

'محمد راستاد' افزود:تسهیلات به این متقاضیان که ازمحل وجوه اداره شده این سازمان پرداخت خواهد شد، ناوگان مسافری دریایی را متناسب با تقاضا رشد و نوسازی خواهد کرد.

وی بیان کرد: اعطای این تسهیلات به متقاضیانی که در بندر گناوه نیز تمایل داشته باشند، پرداخت می شود.

راستاد گفت: سازمان بنادر ودریانوردی سرمایه گذاری کاملی برای پایانه های مسافربری دریایی بندرگناوه و جزیره خارک انجام داده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: چندین پروژه بندری در بنادر ساحلی این استان در دست اجراست که با بهره برداری از آنها کمک شایانی به رونق هرچه بیشتر حمل و نقل و تجارت دریایی در استان بوشهر خواهد کرد.

وی بیان کرد: در این ارتباط در بندر دیلم ساماندهی خور (آبراه دریایی) نزدیک به تکمیل شدن است و مراحل اجرایی سیستم اطفای حریق ثابت این بندر پایان یافته است.

وی گفت: دربندرگناوه نیز با برنامه ریزی های انجام شده تلاش خواهیم کرد درکوتاهترین زمان ممکن توسعه را در زمینه تخلیه و بارگیری کانتینری با توجه به روند روبه رشد ورود کشتی ها و کالاهای کانتینری که دارد، فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در بندر دیر ایجاد تاسیسات پشتیبانی بندر، شامل اماکن اداری و انبارهای سرپوشیده و روباز مراحل نهایی را طی می کند.

راستاد افزود: احداث ساختمان برج کنترل ترافیکی دریایی جزیره خارک نیز دردست اجراست که به مراحل پایانی نزدیک و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر به افزایش رشد تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر اشاره کرد و گفت: در هفت ماه امسال بندربوشهر توانسته رشد قابل توجهی در امر تخلیه و بارگیری انواع کالاها نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته باشد.

وی افزود: دراین ارتباط بیش از 47 درصد تخلیه و بارگیری کانتیری رشد داشته و در سایر محموله ها و ورود کشتی ها نیز افزایش یافته است.

راستاد بیان کرد: تمرکز برای توسعه بندر بوشهر از طریق مجتمع بندری نگین در دستور کار قرار گرفته که مراحل انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران بخش خصوصی در دست انجام است./ ایرنا

ارسال نظر