کد خبر : 5763

بهترین اراضی استان بوشهر در اختیار صنعت نفت

بهترین اراضی استان بوشهر در اختیار صنعت نفت

استاندار بوشهر گفت: 200 کیلومتر از بهترین اراضی استان بوشهر به صنعت نفت اختصاص یافته است.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی سالاری ظهر شنبه در آئین گشایش نمایشگاه نفت و گاز و پتروشیمی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی و انرژی کشور است که ماموریت آن برداشت از بزرگترین میدان گازی جهان است که به صورت مشترک بین ایران و قطر قرار دارد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر بیشترین سهم را در تولید انرژی کشور دارد، اضافه کرد: ایجاد صنایع متعدد نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به توسعه مناطق پیرامونی صورت بگیرد.

استاندار بوشهر در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد صنایع نفت و گاز در دیگر نقاط استان بوشهر و کشور، ادامه داد: بخشی از این موضوع بر عهده وزارت نفت به عنوان متولی تخصصی آن در کشور بخشی هم بر عهده استان بوشهر است.

سالاری با بیان اینکه 200 کیلومتر از سواحل ارزشمند استان بوشهر برای صنعت نفت اختصاص یافته است، تاکید کرد: صنعت نفت در بهترین اراضی استان بوشهر مشغول به فعالیت است.

همه شهرستان‌های استان درگیر تولید یا صادرات انرژی هستند

وی با بیان اینکه پنج شهرستان جنوبی استان بوشهر در تولید و پالایش گاز و پتروشیمی فعالیت دارند و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: پنج شهرستان استان بوشهر نیز تحت تاثیر صادرات نفت قرار دارد که باید تلاش کنیم تا تعامل مناسبی را ایجاد کرده و با نگرش علمی‌تر و جامع‌تر همه مسائل را در کنار صنعت نفت ببینیم.

استاندار بوشهر بر لزوم توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق میزبان صنعت نفت، تصریح کرد: باید از حضور سنعت نفت برای توسعه میزبان استفاده کنیم و با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی باید به مسال فرهنگی و زیست‌محیطی و اجتماعی توجه ویژه صورت بگیرد.

وی افزود: از همه صنعت‌گران برای حضور و سرمایه‌گذاری در استان بوشهر دعوت می‌کنیم و آماده واگذاری اراضی مورد نیاز بر اساس توجه به محیط پیرامونی هستیم.

سالاری در ادامه به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه منطقه ویژه شمال استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: این منطقه نیز شاریط مناسبی را برای توسعه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی دارد و وزارت نفت نیز در حال برنامه ریزی برای این مهم است./ مهر

ارسال نظر