کد خبر : 5900

استان بوشهر ظرفیت بالایی در توریسم صنعتی دارد

استان بوشهر ظرفیت بالایی در توریسم صنعتی دارد

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان بوشهر در توریسم صنعتی ظرفیت بالایی دارد.

به گزارش بوشهر 24، مکارم چهارشنبه شب در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ممتازی در عرصه گردشکری است که یکی از مهمترین ظریت‌های گردشگری استان مربوط به اکوتوریسم است که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرهای ساحلی کشور، ظرفیت اکوتوریسم استان بوشهر را ندارند، اذعان داشت: یکی دیگر از ظرفیت‌های بسیار خوب گردشکری استان بوشهر، گردشگری صنعتی است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر لزوم تلاش برای توسعه توریسم صنعتی و اکوتوریسم در استان بوشهر، تصریح کرد: باید ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش گردشگری، آثار تاریخی و صنایع دستی به خوبی شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از قابلیت‌های ممتاز گردشگری استان بوشهر ناشناخته مانده است، تاکید کرد: استان بوشهر قابلیت‌های منحصر به فردی دارد و باید زمینه معرفی این ظرفیت‌ها به گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.

حسینی مکارم از تصویب ۵۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های نیمه تمام میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر خبر داد و افزود: ۸۰ درصد از این اعتبارات تاکنون اختصاص یافته است.

وی با اشاره به توجه ویژه به طرح‌های گردشگری استان بوشهر در برنامه ششم توسعه کشور اضافه کرد: توسعه گردشگری می‌تواند نقش مهمی در درآمدزایی و اشتغال داشته باشد و باید طرح‌های مناسبی در این زمینه اجرا شود./ مهر

ارسال نظر