کد خبر : 6179

ساخت عرشه‌ها و متعلقات فاز ١٤ پارس جنوبی در مراحل پایانی

ساخت عرشه‌ها و متعلقات فاز ١٤ پارس جنوبی در مراحل پایانی

مدیرعامل شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) از پیشرفت ٦٥ درصدی در بخش‌های عملیاتی این شرکت در فاز ١٤ پارس جنوبی خبرداد.

به گزارش بوشهر 24  به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی شانا، حمید رضائیان اصل با اعلام این خبر اظهار کرد: هر چهار جکت A-B-C-D پروژه فاز ١٤ پارس جنوبی ساخته، حمل و نصب شده و کار استراکچر (سازه ای) عرشه‌ها و متعلقات رو به اتمام و در حال رنگ آمیزی است.

مدیرعامل ایزوایکو با بیان این که این پروژه دارای سه بخش اصلی سکوهای فراساحل (Offshore Platforms)، خطوط لوله (Sealines) و پالایشگاه (Onshore Facilities) است، گفت: اجرای بخش سکوهای فراساحل و کابل‌های برق و دیتای میدان به عهده شرکت ایزوایکو است و هر چهار سکو (جکت، عرشه و متعلقات) دارای ظرفیت تولید ٦٠٠ میلیون فوت مکعب در روز هستند.

رضائیان اصل اظهار امیدواری کرد که بهره برداری از سکوی گازی فاز ١٤ پارس جنوبی در سال ١٣٩٤ انجام شود.

شرکت ملی نفت ایران، قرارداد پروژه فاز ١٤ را برای تولید روزانه ٢ میلیارد فوت مکعب گاز در این منطقه، با کنسرسیوم متشکل شرکت مپنا، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، شرکت ملی حفاری، شرکت پایندان، شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران، ایزوایکو و ماشین سازی اراک امضا کرده است.

فاز ١٤ پارس جنوبی که به منظور تولید ٢ میلیارد استاندارد فوت مکعب گاز در روز طراحی شده، اکنون در حال توسعه است و تاکنون ساخت تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه که شامل؛ مخازن، برج ها، راکتورها، مبدل ها و ایر کولرها می شود، بوسیله پیمانکاران داخلی در این فاز محقق شده است.

طراحی و ساخت همه پمپ‌های گریز از مرکز پالایشگاه، طراحی و ساخت تمامی مخازن بتنی و فلزی و اقلام برقی پالایشگاه، تمامی پکیج‌های تزریق مواد شیمیایی، تانک‌های گازمایع، کولرهای هوایی، راکتورها و بویلرهای پالایشگاهی و ساخت تمامی لوله‌ها و اتصال‌های غیرفلزی توسط پیمانکاران داخلی در فاز ١٤ پارس جنوبی ساخته شده است.

ارسال نظر