کد خبر : 6229

کلاهبرداری 500 نفره زمین خواران در تنگک بوشهر

کلاهبرداری 500 نفره زمین خواران در تنگک بوشهر

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: در این پرونده افراد سودجو با حصار کشی و تعریف نام فرهنگ شهر 1و 2 از خریداران زمین در محله تنگک کلاهبرداری می کردند.

به گزارش بوشهر 24، دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: 400 هکتار از اراضی ملی که توسط افراد سود جو در استان تصرف شده بود با حکم این دادستانی از تصرف آنان خارج و به دولت بازگردانده شد.

علی حسن پور در نشست شورای قضایی استان افزود: این مهم برای حفظ حقوق بیت المال در مناطق تنگک و سرتل شهر بوشهر انجام شده است.

وی اضافه کرد: درمناطق یادشده افراد سودجو با شگردهای خاصی اراضی ملی که احساس کنند بلاصاحب است را در قالب پلاک های جداگانه به افراد می فروشند.

دادستان بوشهر اضافه کرد: همچنین درهفته گذشته 20 هکتار زمین درمنطقه تنگک ها که توسط سه نفر تصرف شده بود و با شماره پلاک زمینی که هیچ ارتباطی با زمین های تصرفی نداشت متصل کرده بودند و در قطعات مختلف به مردم فروخته بودند، قلع و قمع شد.

حسن پورادامه داد: دراین پرونده افراد سودجو با حصار کشی و تعریف نام فرهنگ شهر 1و 2 از 500 نفر کلاهبرداری کرده اند.

وی گفت: 40 هکتار اراضی در عالیشهر نیز توسط شخصی بدون مجوز شرکت عمران عالیشهر تصرف و تفکیک شده بود که با ورود دستگاه قضا این زمین ها نیز از تصرف این فرد خارج و به دولت بازگردانده شد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر افزود: دستگاههای دولتی متولی زمین و اراضی مکلف هستند از اموال ملی حفاظت و حراست و به محض اطلاع از پدیده زمین خواری دستگاه قضا را مطلع کنند تا با جلوگیری از اقدام آنان شهروندان متضرر نشوند.

 وی یادآورشد: اگر اقدام پیشگیرانه و مقابله ای با افراد سود جو به محض تعرض به اموال دولتی انجام شود ضمن اقدام بازدانده توسط دستگاه قضا مانع از زیان و ضرر مردم نیز خواهد شد./ ایرنا

ارسال نظر