کد خبر : 6309

بوشهر اقتصادی‌ترین منطقه برای ارتباط جنوب به شمال کشور

بوشهر اقتصادی‌ترین منطقه برای ارتباط جنوب به شمال کشور

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بوشهر اقتصادی‌ترین منطقه برای ارتباط جنوب به شمال کشور است.

به گزارش بوشهر 24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در نشست با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در شرایط کنونی کشوری که می خواهد استقلال خود را حفظ کند و در جهان اقتدار داشته باشد باید مجهز به علم و فناوری‌های روز شود.

وی بر لزوم حرکت جهادی در تولید علم و دانش تاکید کرد و ادامه داد: یکی از نیازهای جهان در شرایط کنونی ایجاد بانک اطلاعاتی است که باید در ابعاد مختلف ایجاد شود تا بتوان بر اساس آن برنامه‌ریزی دقیق انجام داد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به استخراج و استحصال نفت در استان بوشهر به صورت سنتی، اضافه کرد: در این عرصه باید از دانش روز استفاده کنیم و از فناوری نانو در این بخش استفاده شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری بر لزوم توسعه ارتباط  محققان، دانشمندان و نخبگان کشور با دانشمندان جهان تاکید کرد و ادامه داد: باید زمینه احیای تولید علم و ایجاد نهضت علمی ایجاد شود.

وی ادامه داد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار بزرگی برای دست یابی به توسعه و پیشرفت است و مسئولان استان بوشهر و استاندار بوشهر نیز در تلاش برای توسعه و پیشرفت استان هستند که طرح‌های نوینی در این زمینه ارائه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد و افزود: بخش کشاورزی استان بوشهر نیز دارای ظرفیت بالایی است که باید تحول شگرف در حوزه کشاورزی استان بوشهر ایجاد شود و باید زمینه تولید علم در این زمینه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر برای ارتباط جنوب به شمال کشور اقتصادی‌ترین منطقه در عرصه حمل و نقل است، تصریح کرد: استان بوشهر با ظرفیت‌های بالا می‌تواند  به عنوان البوم توسعه و پیشرفت کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل شود./ مهر

ارسال نظر