کد خبر : 6338

امسال بخشی ازنیروگاه گازی پالایشگاه فجر جم بوشهر راه اندازی می شود

امسال بخشی ازنیروگاه گازی پالایشگاه فجر جم بوشهر راه اندازی می شود

رییس مهندسی عمومی و اجرای طرح های شرکت پالایش گازفجرجم بوشهر با اشاره به پیشرفت 90 درصدی ساخت نیروگاه گازی این شرکت گفت: امسال بخشی از این نیروگاه راه اندازی خواهد رسید.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز فجر جم ' احمدرضا اسدنیا' افزود: ظرفیت تولید این نیروگاه 82.5 مگاوات برق است و راه اندازی آن تحولی مهم درشرکت های پالایشی گاز کشور به شمار می رود.

وی گفت: این پروژه با اعتبار 440 میلیارد ریال به صورت EPC بـا مشارکت شرکت های پتروتکسان و طراحی و ساختمان نفت ایران در حال احداث است.

رییس مهندسی عمومی و اجرای طرحهای شرکت پالایش گازفجرجم افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال 86 آن آغاز شد و اکنون در مرحله راه اندازی است.

وی استهلاک بالای مولدهای توربین های گازی موجود در پالایشگاه، دشواری تامین قطعات یدکی و هزینه بالای تعمیرات آن را از دلایل ضرورت اجرای پروژه نیروگاه گازی جدید این شرکت عنوان کرد.

اسدنیا گفت: با توجه به کاهش بازدهی مولدها در نیروگاه قدیم پالایشگاه، این مساله پایداری و اطمینان از شبکه برق را بوجود آورده که نیروگاه گازی جدید برای حصول اطمینان ازپایداری برق واستمرارعملیات تولید گاز بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: درطراحی و احداث نیروگاه گازی جدید سه دستگاه مولد توربین گازی احداث شده است که ظرفیت تولید هریک 27.5 مگاوات است.

شرکت پالایش گازفجرجم اکنون با تولید روزانه 115 میلیون مترمکعب بیش از 25 درصد گاز مصرفی کشور را تامین می کند وحفظ و استمرار پایداری تولید در این شرکت همواره یکی از مهم ترین برنامه های مسوولان است./ ایرنا

ارسال نظر