کد خبر : 6342

تامین اعتبار ساخت ۴ سد در استان بوشهر

تامین اعتبار ساخت ۴ سد در استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهرگفت: عملیات زیرسازی ۴ سد باهوش، دشت پلنگ، دالکی و باغان انجام شده که با تخصیص اعتبارات لازم از طریق فاینانس خارجی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، شاپور رجایی بعدازظهر امروز در جریان بازدید از پروژه سد باغان در شهرستان دشتی با اشاره به اینکه سد باغان نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین آب شرب و کشاورزی دو شهرستان جم و دشتی دارد، اظهار داشت: اکنون آب‌های روان در هنگام بارندگی راهی دریا می‌شود و سبب تخریب اراضی کشاورزی و ابنیه‌های فنی می‌شود که با ساخت این سد این مشکل برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت سد دشت پلنگ پیمانکار مربوطه تجهیز کارگاه کرده است، خاطرنشان کرد: سد دشت پلنگ با ظرفیت 150 میلیون مترمکعب یکی از تاثیرگذار ترین سدهای مخزنی در استان بوشهر است که در تامین آب شرب، کشاورزی وصنعتی مناطق دشتی، دیر، کنگان و عسلویه تاثیر بسزایی دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز سد دشت پلنگ از محل اعتبارات دولتی وفایناس تامین می‌شود تصریح کرد:  برای احداث  سد دشت پلنگ دو هزارمیلیارد ریال اعتبارمورد نیاز است که از محل اعتبارات دولتی وفایناس تامین می‌شود.

رجایی با بیان اینکه مراحل قانونی تامین اعتبار سد دشت پلنگ در دشتی انجام شده به ساخت سد دالکی پرداخت و خاطرنشان کرد: سه هزار  و 600  میلیارد ریال اعتبارمورد نیاز سد دالکی است که اعتبار آن از محل ماده 56 قانون تامین می‌شود و اکنون کارهای زیر ساختی آن در دست اجراست.

وی، با بیان اینکه برای ساخت 4 سد استان بوشهر 7هزار و 500 میلیارد ریال  اعتبار نیاز است گفت:  چهار سد مخزنی در  دشتستان، دشتی و تنگستان درمرحله آغاز عملیات اجرایی است که هفت هزار و500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه کارهای مقدماتی اجرای سدهای یاد شده در استان بوشهر از جمله تملک زمین، احداث جاده دسترسی و تجهیز کارگاه انجام شده افزود:  این سدها از محل فایناس خارجی ازطریق بانک مرکزی تامین اعتبار می‌شود که اکنون مراحل آن انجام شده است.

رجایی با اشاره به اینکه استان بوشهر اکنون تنها از سد رئیسعلی دلواری در شبانکاره دشتستان بهره می‌برد بیان کرد: با اجرای این چهار سد یاد شده  همه نقاط استان بوشهر از نعمت آب شرب، کشاورزی وصنعتی بهره مند می‌شوند. / تسنیم

ارسال نظر