کد خبر : 6353

پیشرفت 90 درصدی ساخت نیروگاه گازی پالایشگاه فجر جم

 پیشرفت 90 درصدی ساخت نیروگاه گازی پالایشگاه فجر جم

رییس مهندسی عمومی و اجرای طرح های شرکت پالایش گازفجرجم بوشهر گفت: نیروگاه گازی در دست ساخت این شرکت 90 درصد پیشرفت دارد و بخشی از آن درسال جاری راه اندازی وبه بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گازفجر جم روزسه شنبه به نقل از احمدرضا اسدنیا افزود: ظرفیت تولید این نیروگاه 82.5 مگاوات برق است و راه اندازی آن تحولی مهم درشرکت های پالایشی گاز کشور به شمار می رود.

وی اضافه کرد: پروژه یادشده با اعتبار440 میلیارد ریال به صورت EPC بـا مشارکت شرکت های پتروتکسان و طراحی و ساختمان نفت ایران احداث شده است.

رییس مهندسی عمومی و اجرای طرحهای شرکت پالایش گازفجرجم اظهارداشت: عملیات اجرایی این پروژه درسال 86 آن آغاز شد و اکنون در مرحله راه اندازی است.

وی استهلاک بالای مولدهای توربین های گازی موجود در پالایشگاه، دشواری تامین قطعات یدکی و هزینه بالای تعمیرات آن را از دلایل ضرورت اجرای پروژه نیروگاه گازی جدید این شرکت عنوان کرد.

اسدنیا بیان کرد: با توجه به کاهش بازدهی مولدها در نیروگاه قدیم پالایشگاه، این مساله پایداری و اطمینان از شبکه برق را بوجود آورده است که نیروگاه گازی جدید برای حصول اطمینان ازپایداری برق واستمرارعملیات تولید گاز بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: درطراحی و احداث نیروگاه گازی جدید سه دستگاه مولد توربین گازی احداث شده است که ظرفیت تولید هریک 27.5 مگاوات است.

شرکت پالایش گازفجرجم اکنون با تولید روزانه 115 میلیون مترمکعب بیش از 25 درصد گاز مصرفی کشور را تامین می کند وحفظ واستمرار پایداری تولید در این شرکت همواره یکی از مهم ترین برنامه های مسوولان است.

ارسال نظر