کد خبر : 6551

آغاز دوباره صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپا

آغاز دوباره صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپا

سرپرست بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی جم از آغاز دوباره صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپا خبر داد.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، محسن فراهانی اظهار داشت: هفته آینده نخستین محموله پلی اتیلن سبک خطی از مجتمع پتروشیمی جم توسط کشتی به کشور بلژیک صادر خواهد شد.

وی در ارتباط با نتایج حضور این شرکت در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه پلاست اوراسیا افزود: حضور در این رخداد مصادف با راه‌اندازی مجدد مسیر دریایی صادرات محصولات پتروشیمی به بازار ترکیه شده است.

فراهانی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در طول برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: این مذاکرات منجر به نتایجی مهمی شد که از آن جمله می‌توان به آغاز صادرات مجدد محصولات پتروشیمی جم در حجم قابل توجه به بازار اروپا اشاره کرد، چرا که پیش از این به دیل تحریم‌ها صادرات محموله‌های پتروشیمی به اروپا متوقف شده بود.

سرپرست بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی جم با بیان این که تا یک هفته آینده نخستین محموله به وزن دو هزار تن پلی‌اتیلن سبک خطی در بسته‌بندی "سی بالک" از مجتمع پتروشیمی جم توسط کشتی به کشور بلژیک صادر می‌شود، یادآور شد: این موضوع می‌تواند آغازی دوباره برای افزایش صادرات غیرنفتی و محصولات پتروشیمی از ایران به اروپا باشد.

وی همچنین به مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های علاقمند ترکیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه دو شرکت ترکیه‌ای ضمن مذاکرات برای همکاری، برای سرمایه‌گذاری در تولید محصولات پتروشیمی در ایران نیز ابراز علاقه کردند و بر همین اساس قرار شد مذاکرات تا زمان حصول نتیجه میان دو طرف ادامه یابد.

فراهانی تصریح کرد: در مجموع بیست و چهارمین دوره نمایشگاه پلاست اوراسیا که در شهر استانبول ترکیه برگزار شده بود، نتایج مثبت بسیاری برای صنعت پتروشیمی در برداشت و ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد به بار نشستن نتیجه مذاکرات صورت گرفته در این نمایشگاه باشیم.

وی افزود: پتروشیمی جم در مجموع با ٢٥٠ شرکت بازرگانی، سرمایه‌گذار و خریدار محصولات پتروشیمی در طول برگزاری نمایشگاه مذاکره و تبادل نظر کرد.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه پلاست اوراسیا با حضور بیش از یک‌هزار و ١٠٠ شرکت بزرگ دنیا در عرصه صنعت پلاستیک و مواد اولیه از ١٣ تا ١٧ آذرماه امسال در استانبول ترکیه برگزار شد؛ از ایران نیز علاوه بر پتروشیمی جم، ٧ شرکت پتروشیمی و اتحادیه نیز در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

مجتمع پتروشیمی جم به لحاظ طراحی و ظرفیت پنجمین تولیدکننده بزرگ صنعت پتروشیمی کشور است، همچنین واحد الفین مجتمع پتروشیمی جم با ظرفیت یک میلیون و ٣٢٠ هزار تن اتیلن و ٣٠٦ هزار تن پروپیلن در سال به عنوان بزرگ‌ترین واحد الفین کشور شناخته می شود که در ساخت آن از فناوری‌های به روز و انتخاب ظرفیت‌ها در مقیاس جهانی استفاده شده است.

ارسال نظر