کد خبر : 6692

اجرای طرح "پرورش ماهی در قفس" در سد رئیسعلی دلواری

اجرای طرح "پرورش ماهی در قفس" در سد رئیسعلی دلواری

فرماندار دشتستان گفت: طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری یکی از طرح‌های توسعه‌ای شهرستان دشتستان است که با اجرای آن زمینه اشتغال جوانان این شهرستان را فراهم می‌کند.

به گزارش بوشهر 24، ارسلان زارع در نشست با مسئولان آب منطقهای استان بوشهر در شبانکاره با بیان اینکه شبانکاره یکی از قطب‌های مهم کشاورزی دراستان بوشهر است  اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت مناسب کشاورزی درمنطقه شبانکاره مسئولان باید در زمینه حل مشکلات آبرسانی به اراضی کشاورزی آن توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات آبرسانی دراین منطقه، کشاورزی، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مناسب رونق می گیرد تصریح کرد: تسریع در تکمیل کانالهای فرعی آبرسانی به زمین‌های کشاورزی این منطقه ضروری است.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه طرحهای مهم اشتغالزایی و تولیدی در شبانکاره در دست اجرا است گفت: با تکمیل کانالهای آبرسانی و اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری در شبانکاره زمینه اشتغال 600 نفر را فراهم  می‌کند.

زارع با تاکید بر اینکه تامین آب مورد نیاز کشاورزان می‌تواند به رونق اشتغال کمک کند، افزود: امسال بیش از چهار هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شبانکاره زیر کشت گندم، کلزا و صیفی جات رفته است.

معاون حفاظت وبهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بارندگی‌های آذرماه سب پر آب شدن سد رئیسعلی دلواری شده بیان کرد: هم اینک بیش از230میلیون متر مکعب آب در پشت سد شهید رئیسعلی دلواری در شبانکاره ذخیره شده است.

حسین باشی زادگان با بیان اینکه اکنون شبانکاره در تامین آب کشاورزی مشکلی ندارد گفت: با ذخیره سازی که  در سد رئیسعلی دلواری صورت گرفته در تامین آبرسانی به اراضی کشاورزی دشت شبانکاره هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کشاورزان دشت شبانکاره تاکنون بابت 145هکتار از اراضی کشاورزی آب بها پرداخت کرده‌اند تاکید کرد: انتظار می‌رود کشاورزان ضمن پرداخت آب بها، صرفه جویی و آب دهی مناسب در شبانه روز به اراضی کشاورزی از هدر رفتن آب جلوگیری کنند. / تسنیم

ارسال نظر