کد خبر : 6855

گزارش عملکرد در بوشهر بدون حضور خبرنگاران بوشهری!

گزارش عملکرد در بوشهر بدون حضور خبرنگاران بوشهری!

مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی در نخستین کنفرانس خبری خود، از بیش از 40 خبرنگار مرکزنشین دعوت کرد و خبرنگاران بومی استان بوشهر دعوت نشدند.

به گزارش بوشهر 24، مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی در نخستین کنفرانس خبری خود از زمان روی کار آمدن تاکنون، از بیش از 40 خبرنگار مرکزنشین دعوت کرد و در غیاب رسانه‌های خبری استان بوشهر، در جمع خبرنگاران غیربومی گزارشی از عملکرد بزرگترین مجتمع گازی کشور را ارائه کرد.

از ابتدای راه‌اندازی فازهای مختلف و پتروشیمی‌ها و صنایع وابسته در پارس جنوبی، بار عمده خبری و فعالیت رسانه‌ای بر دوش خبرنگاران بی‌ادعا و تاثیرگذار بومی استان بوشهر بوده و بر اساس آمار و ارقام موجود، بیشترین و باکیفیت‌ترین و تاثیرگذارترین اخبار از پارس جنوبی توسط خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری و رسانه‌های دیداری و شنیداری استان بوشهر به سطح ملی و بین‌المللی مخابره شده و جز در معدود مواردی که آن هم در زمان سفرهای مقامات کشوری بوده، هیچ‌گاه خبرنگاران مرکزنشین زحمت تهیه خبر و گزارشی از سختی‌های کار در پارس جنوبی را متحمل نشده‌اند.

در چینش خبرنگاران دعوت شده به کنفرانس خبری مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی، هیچ خبرنگاری از خبرنگاران فعال استان بوشهر دعوت نشد و حتی نمایندگان استانی خبرگزاری‌های فارس، ایرنا، تسنیم، مهر و ایلنا نیز به این مراسم دعوت نشدند و البته خبرهای مدیرعامل در خبرگزاری‌های مذکور در سطح کشوری هیچ بازتابی نداشت.

خبرنگاران خبرگزاری‌های یاد شده و خبرنگاران زحمتکش و فعال سایر رسانه‌های استان بوشهر در سرما و گرما و در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی برای انعکاس فعالیت‌ها و خدمات متخصصان داخلی و کارگران و مهندسان پارس جنوبی همواره آماده بوده‌اند و اگر فعالیت این خبرنگاران نبود شاید بسیاری از اقدامات انجام شده در پارس جنوبی بازتاب جهانی پیدا نمی‌کرد.

در سال‌های اخیر همواره مردم استان بوشهر از عدم اجرای مصوبه استخدام 50 درصدی نیروهای بومی در پارس جنوبی گلایه‌مند بوده‌اند ولی در عین حال با نجابت مثال‌زدنی برای پیشبرد اهداف کلان ملی هیچگاه اقدامی خلاف شئونات اخلاقی انجام نداده‌اند و ظاهرا این نجابت بوشهری‌ها برای مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی تعبیر دیگری دارد و آنقدر زیر دهنشان مزه کرده که حتی در چینش خبرنگاران نیز بومی‌ها را ندیده و با صرف هزینه‌های چندین برابری از رسانه‌های مرکزنشین دعوت کرده‌اند.

خبرنگاران رسانه‌ها و خبرگزاری‌های کشوری برای نگارنده از احترام و جایگاه بسیار زیادی برخوردارند و هیچ‌گاه تلاش‌های صادقانه این عزیزان را زیر سئوال نمی‌بریم و در اینجا روی سخن با مدیر ارشد مجتمع گاز پارس جنوبی است که به چه دلیل در کنفرانس خبری در خاک استان بوشهر حتی یک خبرنگار بومی مجوز ورود نمی‌گیرد.

البته ذکر این نکته ضروری است که مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و همچنین مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیران پتروشیمی‌های مستقر در عسلویه همواره در مراسمات مشابه، خبرنگاران استانی را به طور ویژه تکریم کرده و زحمات این عزیزان را نادیده نمی‌گیرند.

رسانه‌های استان بوشهر از فعال‌ترین و پویاترین رسانه‌ها در سطح کشور هستند و تعداد زیادی از خبرنگاران این استان در خبرگزاری‌های مطرح کشوری دارای جایگاه خاصی هستند و به نظر می‌رسد اگر مدیران شرکت‌های بزرگ نفت و گاز چشم خود را باز کنند، دیدن این رسانه‌ها کار سختی نباشد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که اگر چه به دلیل عدم دعوت از خبرنگاران استان بوشهر در کنفرانس خبری، از مجموعه مجتمع گازی گلایه‌مندیم اما منصفانه نیست زحمات و تلاش‌های مدیران خستگی‌ناپذیر و کارگران تلاشگر این مجموعه که برای تامین گاز مناطق سردسیر خود را به خطر می‌اندازند، نادیده بگیریم و همواره برای موفقیت بیشتر متخصصان صنعت نفت در این مجموعه بزرگ پالایشگاهی آرزوی توفیق می‌کنیم و اطمینان داریم صنعت نفت کشور در مسیر رشد و بالندگی در حرکت است و پارس جنوبی همچنان در مسیر موفقیت و توسعه گام برمی‌دارد. / فارس

ارسال نظر