کد خبر : 7055

برداشت 50 هزار تن گندم در دشتستان

برداشت 50 هزار تن گندم در دشتستان

بوشهر 24: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت 50 هزار تن گندم در شهرستان دشتستان خبر داد.

بوشهر 24: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت 50 هزار تن گندم در شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمدتقی منوچهری پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران جهاد کشاورزی دشتستان اظهار داشت: استان بوشهر از مهم‌ترین استان‌های کشور در بخش کشاورزی است و به ویژه شهرستان دشتستان جایگاه خاصی در این عرصه دارد.

وی افزود: افزایش کیفیت محصولات کشاورزی موجبات بهبود بازار مصرف می‌شود و از همه توان و ظرفیت موجود برای تحقق این مهم بهره می‌بریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تامین به موقع آب کشاورزان از اساسی‌ترین ماموریت‌های مسئولان است و تاکنون اقدامات و برنامه‌ریزی‌های ارزشمندی در این مسیر انجام گرفته است.

منوچهری تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات نخلداران دشتستانی، شیوه آبیاری نخیلات است که در صورت عدم اصلاح این روش، اصلاح و احیاء نخلستان‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی از اصلاح شیوه آبیاری در 300 هکتار از نخیلات دشتستان خبر داد و افزود: اجرای طرح اصلاح آبیاری نخیلات دشتستان نخستین اولویت کاری جهاد کشاورزی در این شهرستان است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود و 300 هکتار از اراضی این شهرستان به صورت پایلوت آبیاری خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت 50 هزار تن گندم در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: در حال حاضر 50 درصد گندم استان بوشهر و 85 درصد بذر گندم این استان در دشتستان تولید می‌شود.

در این آیین با تجلیل از خدمات حسین قیصری(مدیر سابق جهاد کشاورزی دشتستان)، حمیدرضا جهانبخش به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی این شهرستان معرفی شد./ فارس

ارسال نظر