کد خبر : 7292

زنگنه در عسلویه: فازهای 15 و 16 پارس جنوبی وارد مدار شدند

زنگنه در عسلویه: فازهای 15 و 16 پارس جنوبی وارد مدار شدند

بوشهر24: وزیر نفت گفت: تمام ردیف‌های شیرین‌سازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی وارد مدار شدند.

بوشهر24: وزیر نفت گفت: تمام ردیف‌های شیرین‌سازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی وارد مدار شدند.
به گزارش "بوشهر24"، بیژن نامدارزنگنه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: منطقه ویژه پارس جنوبی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی جایگاه خاصی در کشور دارد و توسعه فازهای مختلف در این منطقه و راه‌اندازی پالایشگاه‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در یکسال اخیر راهکارهای مختلف برای تسریع در تکمیل فازها بررسی شده و سعی کرده‌ایم بهترین تصمیمات برای افزایش ظرفیت تولید گاز در این منطقه گرفته شود.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: هم‌اکنون فاز 12 پارس جنوبی به عنوان بزرگترین فاز میدان گازی پارس جنوبی به مرحله بسیار خوبی رسیده و به فضل خدا در کمترین زمان ممکن و در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

زنگنه تصریح کرد: فازهای 17 و 18 پارس جنوبی نیز از پیشرفت قابل توجهی برخوردار هستند و انتظار داریم یکی از ردیف‌های شیرین‌سازی به زودی وارد مدار شود.

وی با بیان اینکه تمام ردیف‌های شیرین‌سازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی وارد مدار شده‌اند، گفت: با تلاش و فعالیت مداوم و شبانه‌روزی این مهم محقق شده و امیدواریم مراحل تثبیت این عملیات نیز با موفقیت بالایی انجام شود.

وزیر نفت بیان کرد: در سفر یک‌روزه به منطقه پارس جنوبی، مذاکرات بسیار ارزشمندی برای توسعه پارس جنوبی انجام گرفت و نمایندگان مجلس نیز راهکارهای لازم برای تامین مالی پروژه‌های پارس جنوبی را بررسی کردند.

ارسال نظر