کد خبر : 7402

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر با حضور رئیس جمهور

 آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر با حضور رئیس جمهور

بوشهر 24: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این آمادگی را داریم تا در سفر هیئت دولت به بوشهر، عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین را با حضور رئیس جمهور آغاز کنیم.

بوشهر 24: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این آمادگی را داریم تا در سفر هیئت دولت به بوشهر، عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین را با حضور رئیس جمهور آغاز کنیم.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمد راستاد صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بندر بوشهر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به تاریخ سفر رئیس جمهور به بوشهر ما آماده هستیم تا در صورت صلاحدید مسئولان استان و نهاد ریاست جمهوری، طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین را با حضور رئیس جمهور آغاز کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به رشد تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر، عمده کشتی‌هایی که در بندر بوشهر پهلو می‌گیرند کانتینربر و اقیانوس پیما هستند و مناسب تردد بین‌المللی بوده ضمن اینکه 50 درصد این کشتی‌ها نیز خارجی هستند.

شرایط مطلوب رسوب کانتینر در بندر بوشهر 15 روز است

راستاد در ارتباط با وضعیت رسوب کانتینر در بندر بوشهر بیان کرد: میانگین رسوب کانتینر در بندر بوشهر بالاست و برای حل این مشکل افزایش فعالیت درب خروج گمرک، انجام ترانزیت کانتینر به منطقه ویژه بوشهر شماره دو، همکاری با سازمان اموال تملیکی برای خروج برخی کالاها بخشی از فعالیت‌های انجام شده برای حل مشکل رسوب کانتینر در بندر بوشهر بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: این اقدامات موثر بوده و با تداوم این رویه‌ها و فرم فعالیت کشتی‌ها، شرایط را به وضعیت ایده‌آل خواهیم رساند.

وی ادامه داد: رسوب کانتینر در بندر بوشهر 30 روز است اما شرایط مطلوب 15 روزه است و تلاش داریم به 15 روز برسیم.

پیشرفت 95 درصدی لایروبی بندر دیلم

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به پیشرفت 95 درصدی لایروبی بندر دیلم گفت: 17 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و تنها بخشی از نقاطی که لایروبی آن انجام نشده باقی مانده است.

راستاد با بیان اینکه مصوبات سفرهای دولت قبل در بندر اجرایی شده است، اضافه کرد: توسعه جزیره نگین با این نگاه انجام می‌شود که فضای مورد نظر برای این کار فقط مختص جزیره نگین خواهد بود.

کشتی جدید برای محور بوشهر و خارگ با اسکله بوشهر مطابقت ندارد

وی در مورد خرید کشتی برای مسیر بوشهر به خارگ اظهار داشت: یک فروند کشتی توسط بخش خصوصی خریداری شده اما به دلیل آبخور بالا در زمان توقف، امکان پهلوگیری آن در اسکله مسافری بوشهر و خارگ برای این کشتی وجود ندارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: این کشتی مناسبی برای مسیر بوشهر به خارگ و بالعکس نیست مگر اینکه تغییراتی در آن به وجود بیاید، ضمن اینکه قبل از خرید کشتی استعلامی از بنادر و دریانوردی نشده است.

راستاد افزود: سازمان بنادر و دریانوردی کشور در حال اقدام برای یک فروند کشتی برای مسیر بوشهر به خارگ است که تمام مشخصات فنی آن مطابق با وضعیت اسکله بوشهر و خارگ بوده و با توجه به اینکه قرار است خرید از خارج انجام شود زمان دقیق آن مشخص نیست.

وی در مورد مشکلات عمده بنادر تجاری استان بوشهر گفت: متناسب با توسعه زیرساخت‌هایی که صورت گرفته، ناوگان سنتی پیشرفت نداشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر خاطرنشان کرد: در تمام بنادر تجاری استان بوشهر لایروبی آبراه‌ها برای افزایش پهلوگیری شناورها انجام و نسبت به احداث اسکله و موج‌شکن هم اقدام کردیم.

ارسال نظر