کد خبر : 7504

تولید ۱۴هزار و ۵۰۰ تن میگو در استان بوشهر

تولید  ۱۴هزار و ۵۰۰ تن میگو در استان بوشهر

بوشهر 24: حسین بهمنیای گفت: تاکنون افزون بر 4 هزار و 600 تن میگوی پرورشی استان بوشهر صادر شده ‌که زمینه صادرات 14 هزار و 500 تن میگوی تولیدی در استان بوشهر فراهم شده است.

به گزارش " بوشر 24 "،  حسین بهمنیاری  اشاره اینکه صادرات میگوی پرورشی در استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: تاکنون افزون بر 4 هزار و 600 تن میگوی پرورشی استان بوشهر صادر شده ‌که زمینه صادرات 14 هزار و 500 تن میگوی تولیدی در استان بوشهر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه پرورش دهندگان میگو امسال با تولید 75 درصدی روبه رو بودند تصریح کرد: میگوی پرورشی استان بوشهر با برنامه‌ریزی انجام شده امسال به 14 هزار و 50 تن رسیده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه میگوی استان بوشهر دارای کیفیت بالایی است گفت: میگوی پرورشی بوشهر از کیفیت بالایی برخوردار و دارای استانداردهای لازم است که این مهم سبب شده خریداران میگو از کشورهای مختلف وارد ایران و استان بوشهر شوند.

بهمنیاری با بیان اینکه میگوی پرورشی به کشورهای اروپایی، آمریکایی، آسیایی صادر می‌شود افزود: میگوی پرورشی بوشهر به کشورهای انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آمریکا، جنوب شرق آسیا، ویتنام وچین صادر می‌شود که اکنون صادرکنندگان زمینه صادرات 14 هزار و 500 تن میگوی تولیدی را فراهم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه میگوی پرورشی استان بوشهر هر کیلوگرم 7 دلاربه فروش می‌رسد افزود: پرورش دهندگان میگو امسال در اراضی پرورشی استان بوشهر افزون بر 14هزار و 500 تن میگو تولید کرده‌اند که با صادرات آن 101میلیون و 500 هزار دلار درآمد حاصل می‌شود.

منبع : تسنیم

ارسال نظر