کد خبر : 7605

روایت موسوی نژاد از مهمترین مطالبات مردم استان بوشهر

روایت موسوی نژاد از مهمترین مطالبات مردم استان بوشهر

بوشهر 24: حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد در آستانه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر موضوع راه آهن و اشتغال را از مهمترین مولفه ها و مطالبات مردم استان بوشهر در سفر استانی رئیس جمهور عنوان کرد.

بوشهر 24: حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد در آستانه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر موضوع راه آهن و اشتغال را از مهمترین مولفه ها و مطالبات مردم استان بوشهر در سفر استانی رئیس جمهور عنوان کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در آستانه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در گفتگو با «منبری ها» درباره مهمترین مطالبات، مسائل و مشکلات مردم استان بوشهر گفت: اشتغال، معیشت، خدمات در جهت رفاه و زندگی اجتماعی مردم یکی از مهمترین مشکلات مردم استان است.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد موضوع اشتغال را یکی از مطالبات اصلی مردم استان دانست، و اظهار داشت: از آن جهت که استان بوشهر از فرصت ها و قابلیت های بالایی همچون پارس جنوبی و نیروگاه اتمی، جزیره خارگ، دریا، نخیلات و زیر ساخت هایی خوب کشاورزی برخوردار است، نباید شاهد آمار بالای بیکاری جوانان این استان باشیم.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم استان تبعات حضور صنعت و سختی های وجود آن را تحمل می کنند باید اولویت اشتغال به جوانان این استان داده شود.

 نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: باید به غیر از صنعت نفت در جهت بهره وری و بهره مندی استان، در جهات دیگر صنایع موجود نیز تلاش و اهتمام ورزید.

وی با اشاره به اعتبارات بودجه ای استان، گفت: اعتبارات بودجه ای یکی بحث دو درصدی نفت است و دیگری بودجه عمومی است که این بودجه عمومی به دیگر استان ها نیز تعلق می گیرد اما دولت متاسفانه بودجه عمومی را کاهش می دهد و از طرف دیگر بودجه اعتبارات دو درصد نفت را در واقع جایگزین می کند، درحالیکه هدف از این اعتبارات، توسعه زیر ساخت های منابع نفت خیز با توجه به مشکلاتی که از طریق نفت برای آنها بوجود می آید بوده است که مازاد بر اعتبارات بودجه عمومی کشور است.

موسوی نژاد ادامه داد: اگر اعتباراتی به دیگر استانهای کشور تخصیص داده می شود این اعتبارات از بودجه عمومی کشور است و استان ما باید بودجه عمومی  به اضافه ی بودجه دو درصد نفت را نیز دریافت نماید.

وی فعال کردن حوزه صنعت را از دیگر مطالبات مردم عنوان کرد، و افزود: موضوع  صنایع  و فعال کردن حوزه صنعت در استان از دیگر مطالبات مردم است که برخی از این صنایع متاسفانه بدلیل نقدینگی و نبودن سرمایه در گردش تعطیل شده است و ما نیز خواستار فعال شدن مجدد آن هستیم.

گام نیوز نوشت؛ نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع راه آهن به عنوان یکی دیگر از مشکلات و مطالبات مردم گفت: یکی از مهمترین  مولفه های استان بوشهر راه آهن است که باید به آن توجه ویژه شود و اعتبارات لازم تامین شود.

وی درادامه از خواسته ها ومطالبات مردم دشتستان وگناوه گفت و افزود: احداث آزاد راه بوشهر به شیراز، تعویض واجرایی ساختن وضعیت زیر ساخت های شهری شهرها از جمله مبلمان شهری، آب شرب وکشاورزی، تامین آب نخیلات اولویت ها و مولفه های مهم این شهرهای استان است که باید مرد توجه بیشتر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد موضوع راه آهن و اشتغال را از مهمترین مولفه ها و مطالبات مردم استان بوشهر در سفر استانی رئیس جمهور عنوان کرد.

ارسال نظر