کد خبر : 7606

چشم امید بوشهری‌ها به کاروان دولت تدبیر و امید

چشم امید بوشهری‌ها به کاروان دولت تدبیر و امید

بوشهر24: قرار است سه‌شنبه این هفته کاروان دولت تدبیر و امید با ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور به استان بوشهر سفر کنند.

بوشهر24: قرار است سه‌شنبه این هفته کاروان دولت تدبیر و امید با ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور به استان بوشهر سفر کنند.
به گزارش "بوشهر24"، این دومین سفر حسن روحانی در کسوت ریاست جمهوری اسلامی ایران به بوشهر خواهد بود، وی برای نخستین بار نهم آذرماه سال گذشته در جریان وقوع زلزله 5.7 ریشتری در برازجان به استان بوشهر سفر کرد و علاوه بر عیادت زلزله‌زدگان در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس از نزدیک مناطق زلزله‌زده دشتستان را مورد بازدید قرار داد.

اما حالا قرار است وی در قالب سفرهای هیئت دولت که نام کاروان دولت تدبیر و امید به خود گرفته به بوشهر سفر کند تا علاوه بر حضور در جمع مردم، برای مسئولان، نخبگان، علما و ایثارگران این استان هم سخنرانی کند.

البته نشست شورای توسعه و سرمایه‌گذاری استان بوشهر و احتمالا بازدید از چند پروژه عمرانی نیز ممکن است در برنامه سفر رئیس دولت تدبیر و امید در بوشهر پیش‌بینی شود.

استاندار بوشهر به همراه تیم مدیریتی استان بوشهر چند هفته‌ای است که با تلاش شبانه‌روزی، استان را برای انجام سفر پرخیر و برکت رئیس ‌جمهور آماده می‌کنند و هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شده و اگر اتفاق خاصی نیفتد حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح سه‌شنبه وارد بوشهر خواهد شد.

تشکیل کمیته‌های مختلف سفر از جمله استقبال، تبلیغات، هماهنگی سفر وزرا به شهرستان‌ها، هماهنگی نشست‌های نخبگان، علما و شورای اداری و... در بوشهر نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی منسجمی برای انجام سفر دولت در بوشهر انجام گرفته است.

البته برای پوشش خبری این سفر نهاد ریاست جمهوری وارد عمل شده و با همکاری استانداری بوشهر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر وظیفه هماهنگی خبرنگاران و صدور کارت خبرنگاری و عکاسی را بر عهده دارند هرچند تعدادی از خبرنگاران و عکاسان خبری هنوز از صدور کارت برای پوشش خبری این رویداد در استان بوشهر اطمینان کامل ندارند و پیگیری آنها برای دریافت کارت خود به نتیجه نرسیده است اما با این حال کارت تعدادی زیادی از خبرنگاران و عکاسان آماده شده و در اسرع وقت در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

در کنار تمهیدات اندیشیده شده برای انجام این سفر، مردم استان بوشهر انتظارات مختلفی نیز از دولت دارند و با توجه به سفر وزرا به شهرستان‌های استان بوشهر، مطالبات مردم در این سفرها پیگیری خواهد شد.

هنوز مشخص نشده کدام وزیر به کدام شهرستان می‎رود اما ناگفته پیداست که خواسته اکثر مردم استان بوشهر اشتغال نیروهای بوشهری در صنایع نفت و گاز، مسئله گرانی، وضعیت منطقه آزاد بوشهر، راه آهن، آزادراه بوشهر و... است.

استاندار بوشهر در چند وقت اخیر پیگیری‌های زیادی در مورد اجرای این طرح‌ها در بوشهر داشته و انتظار مردم استان بوشهر نیز این است که دولت در این سفر با اختصاص اعتبارات لازم اجرای این طرح‌ها را در بوشهر سرعت بخشد.

با وجود اعلام رئیس سازمان انرژی اتمی ایران مبنی بر احداث دو نیروگاه جدید در بوشهر، اهمیت این استان مرزی با خلیج فارس چند برابر خواهد شد و امید است دولت طرح‌ها و برنامه‌های اساسی را برای تسریع در توسعه و پیشرفت استان بوشهر تدارک ببیند.

مردم دریادل استان بوشهر که در طول 35 سال گذشته همواره مدافع نظام و انقلاب بوده و در عرصه دفاع مقدس نیز بیشترین اعزام را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل داشتند شایسته بهترین خدمات بوده و هستند و انتظار از دولت تدبیر و امید هم این است که در این سفر مطالبات به حق مردم این دیار را جامه عمل بپوشد.

ایمان ندومی/فارس

ارسال نظر