کد خبر : 7616

تلاش ما اختصاص بودجه‌ای مستقل برای خارگ است

تلاش ما اختصاص بودجه‌ای مستقل برای خارگ است

بوشهر 24: امام جمعه خارگ گفت: تلاش ما این است که خارگ مستقل شود و بودجه‌ای مثل سایر شهرها به آن اختصاص یابد.

بوشهر 24: امام جمعه خارگ گفت: تلاش ما این است که خارگ مستقل شود و بودجه‌ای مثل سایر شهرها به آن اختصاص یابد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام موسی کمالی شنبه شب در نشست با جمعی از معتمدین، بازاریان و جوانان خارگ که به حمایت از عملکرد شهرداری خارگ با وی دیدار داشتند، اظهار داشت: ابتدا تشکر می‌کنم که همه دوستان دغدغه رفع مشکلات خارگ را دارند و نیاز اینگونه جلسات، همدلی و هم‌فکری است و همه برای رفع مشکلات خارگ در حال تلاش هستند به ویژه استاندار محترم که در این راه تلاش‌های بسیاری داشته‌اند و بنده از نزدیک در جریان این تلاش‌ها هستم.

امام جمعه خارگ گفت: تلاش ما این است که خارگ مستقل شود و بودجه‌ای مثل سایر شهرها به آن اختصاص یابد و این قطعاً نیاز به همدلی و وحدت مسئولان خارگ دارد و امیدواریم این مشکلات و مسائل برطرف شود.

در این نشست که در دفتر امام جمعه خارگ برگزار شد، جمعی به نمایندگی از معتمدین، کسبه، دانشجویان، فرهنگیان و جوانان، از شهردار بومی این جزیره حمایت کردند و به استیضاح شهردار این جزیره واکنش نشان دادند.

روح‌الله رستمی به نمایندگی از برخی جوانان خارگ اظهار کرد: در شورای اسلامی آینده باید ترتیبی اتخاذ داده شود، تا تنها افراد بومی مجوز رای دادن داشته باشند و نیازی دیده نمی‌شود که نیروهای اقماری و افرادی که در سکوهای نفتی مشغول کار هستند و اصلاً در جزیره خارگ حضور نمی‌یابند و کسی را نمی‌شناسند و یا سربازانی که در پادگان‌های نظامی و انتظامی و شرکت‌های پیمانکاری هستند و پس از چندی این جزیره را ترک می‌کنند، به شورا رای دهند.

ماشالله بهی یکی از معتمدین این جزیره نیز عنوان کرد: برخی تصمیمات منطقی گرفته نمی‌شود و این شبهه را به وجود می‌آورد که در این تصمیمات قصدی دیگر باشد. به هر حال ما از عملکرد شهردار خارگ که با دست خالی توانسته چهره شهر را تا حدودی تغییر دهد دفاع می‌کنیم.

وی افزود: احداث پارک‌های بازی، زمین چمن مصنوعی، زیباسازی خیابان طالقانی، احداث سرویس‌های بهداشتی در میدان اصلی شهر، تعریض خیابان ملوانان و خیابان دسترسی و بازارچه ماهی از جمله کارهایی است که ایشان انجام داده‌اند و ما از آن رضایت داریم.

صفر احمدزاده یکی از کسبه بومی این جزیره نیز گفت: به حاشیه کشیدن شهردار و عملکرد وی کار مطلوبی نیست و این کار نباید صورت گیرد.

ابراهیم ملاح‌زاده، یکی دیگر از بومیان این جزیره نیز بیان کرد: ما خواستار همدلی بیشتر بین اعضای شورا و شهرداری خارگ هستیم و البته از جناب داربویی بابت زحمات یکساله شورا مبنی بر وصول مطالبات شهرداری تشکر می‌کنیم و این بحث‌ها در آستانه وصول دیگر مطالبات و جذب اعتبارات چندان صحیح نیست. اعلام می‌کنیم که از افراد بومی به ویژه شهردار فعلی حمایت می‌کنیم و از هیچگونه کمکی دریغ نخواهیم کرد.

محمدرضا گماشی، به عنوان نماینده برخی از جامعه اهل سنت و دانشگاهیان خارگ گفت: شهردار فعلی خارگ هم از حیث مدرک و هم از حیث تجربه، فردی کاملاً مناسب برای این پست محسوب می‌شود و ایشان فردی انقلابی و ولایت‌مدار هستند که دلسوز این مردم و جزیره و برای این پست از هر لحاظ مناسب هستند.

مرتضی احمدزاده، از فرهنگیان بازنشسته این جزیره عنوان کرد: شورای اسلامی شهر خارگ، پس از یک سال و نیم فعالیت، گزارشی به مردم ارائه نداده‌اند و حال با استناد به چه مسائلی، شهردار خارگ را استیضاح کرده‌اند؟ و اگر این اختلافات درونی ادامه داشته باشد، شاهد روند کند اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.

ارسال نظر