کد خبر : 7749

جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور رئیس جمهور + تصاویر

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور رئیس جمهور + تصاویر

بوشهر24: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بوشهر اظهار کرد: نزاع بین کشورها برای همه مضر بوده و هیچ نفعی عاید طرفین نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران به حق نه قصد مداخله در کشوری را دارد و نه هیچ مداخله‌ای را خواهد پذیرفت و ما در روابط‌مان به فکر منافع دو طرف خواهیم بود.

بوشهر24: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بوشهر اظهار کرد: نزاع بین کشورها برای همه مضر بوده و هیچ نفعی عاید طرفین نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران به حق نه قصد مداخله در کشوری را دارد و نه هیچ مداخله‌ای را خواهد پذیرفت و ما در روابط‌مان به فکر منافع دو طرف خواهیم بود.

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

 جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران بوشهر با حضور روحانی

وی اضافه کرد: اگر کسی در منطقه فکر می‌کند که جمهوری اسلامی ایران هدف دیگری دنبال می‌کند، اشتباه کرده و پیام و خواست ما تقویت دوستی با همه همسایگان به‌خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به فکر تأمین منافع برد برد با همه همسایگان است، گفت: کشورهای همجوار ایران از دیرباز روابط تاریخی با کشور ما داشتند و من فکر می‌کنم تمام کشورهای منطقه این پیام را از دولت ایران دریافت کردند که ما به دنبال روابط برادرانه و حسن همجواری با همه همسایگان هستیم.

رییس جمهوری همچنین با ابراز خرسندی از حضور در این نشست گفت: استان بوشهر یک استان با استعدادی است و با یک همت بلند و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان به همه اهداف مورد نظر در این استان دست پیدا کنیم.

‌روحانی با بیان اینکه استان بوشهر از لحاظ انرژی از توانمندی بسیار بالایی برخوردار است،‌ گفت: بوشهر با دارا بودن معادن عظیم گاز و نفت از لحاظ صادرات نفتی برای کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان بوشهر از دیرباز استانی تجاری و اقتصادی بوده است، گفت:‌ باید در اقتصاد به بخش خصوصی، نیمه خصوصی و تعاونی‌ها اعتماد کنیم و در کنار همکاری با این بخش‌ها اگر مشکلی پیش آمد، مسایل را حل و فصل کنیم.

‌روحانی با تأکید بر اینکه باید مطالبات معوق بانکی هر چه زودتر حل و فصل شود، اظهار داشت: بانک‌ها در این خصوص وظیفه سنگینی بر دوش دارند و باید مشکل معوقات بانکی را که به خاطر شرایط اقتصادی کشور در گذشته برای عده ای پیش آمده ، هر چه زودتر حل و فصل کرد.

رئیس شورای عالی اقتصاد با تأکید بر اینکه باید در مسایل اقتصادی، تعاون فکری و عملی داشت، گفت: دولت، هنگامی که بحث خروج از رکود را مطرح کرد، طرح آن را در معرض دید عموم گذاشت و از همه صاحب‌نظران درباره راه‌های خروج از رکود، نظر خواست.

رئیس جمهور با اشاره به برگزاری چندین همایش و کنفرانس در حوزه اقتصاد و مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: بدون کمک صاحب‌نظران و کارآفرینان مسایل در هیچ حوزه‌ای حل نخواهد شد.

‌روحانی با اشاره به دشواری کار هنگام برخورد با موضوعاتی نظیر مفاسد اقتصادی اظهار داشت: تا دولت می‌خواهد در یک ماجرا مفسده‌ای را برطرف کند، آنقدر اتهام می‌زنند و می‌گویند که به صندوق‌ها دست‌درازی شده و آنقدر شلوغ‌کاری می‌کنند تا مسئله اصلی گم شود و صدای حق به گوش کسی نرسد.

وی با بیان اینکه دولت عقب‌نشینی نخواهد کرد و به هیچ قیمتی پا پس نخواهد گذاشت، ‌گفت: راهی که انتخاب شده، طبق فرمان خدا و مردم است. خداوند فرمان داده برای رفاه مردم کار کنیم و مردم هم در 24 خرداد، این وظیفه و رسالت را بر دوش ما گذاشتند و ما نیز با افتخار آن را قبول کردیم.

رئیس جمهور ادامه داد: همه باید برای حل مشکلات دست به دست هم دهیم و تردید ندارم دولت با کمک مردم توانمندتر می تواند معضلات را حل کند. اگر همه با هم شدیم، دست خدا در کنار ما قرار می‌گیرد.

‌روحانی گفت: همایش‌ها و کنفرانس‌ها را به خاطر تعارف و نمایش برگزار نمی‌کنیم، بلکه ما از صاحب‌نظران و همه مردم یاری می طلبیم.

رئیس جمهور گفت: بارها گفته‌ام که باید از آنهایی که تجربه عملی دارند، استفاده کنیم زیرا تجربه که علم توأم با عمل است، از علم گامی جلوتر است.

‌روحانی با اشاره به استعدادهای بسیار زیاد استان بوشهر، گفت: امروز که اعلام شد بوشهر به منطقه آزاد تجاری تبدیل خواهد شد، گشایش جدیدی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در استان ایجاد می شود.

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت شیلات و کشاورزی در استان بوشهر، گفت: امروز می‌توان مزایای حاصل از تولید شیلات و حتی تولید آب آشامیدنی را با نفت مقایسه کرد. ما نباید تنها متکی به نفت باشیم، صادرات نفت خام باید در اقتصاد ما به حاشیه برود.

‌روحانی تصریح کرد: کاهش قیمت نفت، ناشی از تخیلاتی است که می‌خواهند به دو سه کشور در منطقه فشار بیاورند،‌اما شاید این اتفاق سبب خیر شود تا دولت‌ها و صاحب‌نظران با هنرمندی، تهدید را به فرصت تبدیل کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: جبران کردن پول نفت، کار سختی نیست و اگر ما کمی با هم دوست‌تر باشیم و روابط‌مان با کشورهای دیگر بهتر باشد، می‌توانیم از فرصت موجود استفاده بهتری بکنیم.

‌روحانی با اشاره به برنامه‌های دولت برای توسعه راه‌ها و بنادر استان بوشهر، گفت: دولت در اینکه باید راه‌آهن بوشهر به شبکه سراسری متصل شود، تردیدی ندارد و بحث‌ها و طرح‌هایی در این خصوص انجام شده اما چون به مرحله نهایی نرسیده است آن را اعلام نکردیم.

رئیس جمهور گفت: سواحل خلیج فارس و سواحل مکران بسیار ارزشمند هستند، و اگر بتوانیم، شرایط و زیرساخت‌ها را فراهم سازیم، جاذبه عملی برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم خواهیم کرد، زیرا سرمایه‌گذار محاسبه‌گر است و اگر منافع را در جایی رصد کند، آنجا حاضر می‌شود.

‌روحانی از استاندار، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خواست تا با توجه به ظرفیت‌های ویژه استان و برنامه‌های دولت برای توسعه زیرساخت‌ها، اهتمام بیشتری به توسعه و سرمایه‌گذاری استان بوشهر داشته باشند.

ارسال نظر