کد خبر : 7760

روحانی در در دیدار علما، ‌ایثارگران و نخبگان استان مطرح شد

خط راه آهن بوشهر همچنان در اغما/ روحانی: درباره راه آهن قول نمی دهم

خط راه آهن بوشهر همچنان در اغما/ روحانی: درباره راه آهن قول نمی دهم

بوشهر 24: این اظهارت در حالیست که نخبگان و مسئولین استان، بر ضرورت احداث خط راه آهن بوشهر - شیراز بارها و بارها تأکید کرده اند.

بوشهر 24: شب گذشته دیدار رئیس جمهور با علما، ‌ایثارگران و نخبگان استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، در این بخشی از این جلسه حسن روحانی با اشاره به مسئله راه آهن بوشهر، گفت: خیلی دوست داشتیم در این سفر موضوع راه‌آهن بوشهر را حل کنیم اما شرایط به گونه‌ای نیست که امروز قول بدهیم، هر چند به فکر آینده هستیم چرا که اگر راه‌آهن تهران به شیراز بخواهد به صرفه باشد باید به بوشهر متصل شود.

این اظهارت در حالیست که نخبگان و مسئولین استان، بر ضرورت احداث خط راه آهن بوشهر - شیراز بارها و بارها تأکید کرده اند.

این گزارش می افزاید، جمیری نماینده مردم بوشهر، دیلم و گناوه پیش از این به بوشهر 24، گفته بود: «راه‌آهن فارس-بوشهر آن‌قدر معطل‌مانده و قول‌های مختلفی در رابطه با آن داده‌شده است و حتی در بودجه سال ،92 150 میلیارد تومان برای آن تصویب کردیم. ولی دولت نتوانست آن را محقق کند و معطل ماند. آن‌قدر این کار معطل مانده است که دیگر شرم داریم که با مردم در رابطه با موضوع راه‌آهن سخن به میان بیاوریم لذا دولت باید با یک طرحی این موضوع را نیز حل‌وفصل کند.»

علاوه بر این غلامرضا محمدپور  کارشناس ارشد اقتصاد صنعتی و عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز در این مورد به بوشهر 24، گفته بود: «همه ما می‌دانیم که بحث حمل‌ونقل دریایی پایین‌ترین نرخ هزینه را دارد،‌ اگر ما کالایی را باقیمت پایین از طریق دریا به بوشهر بیاوریم اگر راه‌آهن را نیز گسترش دهیم، می‌توانیم این هزینه پایین را نیز گسترش دهیم و ادامه دهیم در سطح کشور. ولی متأسفانه استانی به این استراتژیکی و اهمیت از ارزان‌ترین شبکه حمل‌ونقل خاکی بی‌بهره است و این هم یکی از این کمبودها و محرومیت‌های این استان است که می‌تواند در کاهش هزینه افزایش تولید و حمل‌ونقل کمک شایانی به کشور و خود بوشهر انجام دهد.»

 

اما با وجود روشن بودن ضرورت احداث خط راه آهن و وعده های فراوانی که مسئولین ارشد استانی داده بودند، هیئت دولت در سفر به استان بوشهر، تصمیمی جدی در مورد احداث راه آهن نگرفت.

گفتنی است روز گذشته حسن روحانی در جلسه دیدار عمومی با مردم بوشهر، هیچ اشاره ای به راه کارهای دولت جهت حل معضل اشتغال در بوشهر که مطالبه قاطبه مردم استان می باشد، نکرده بود

ارسال نظر