کد خبر : 8164

۶۰ درصد سایت پارس جنوبی در کنگان مستقر است

۶۰ درصد سایت پارس جنوبی در کنگان مستقر است

بوشهر 24: فرماندار شهرستان کنگان گفت: وسعت تاسیسات خشکی منطقه پارس جنوبی در دوشهرستان عسلویه و کنگان بیش از ۳۰ هزار هکتار است که ۶۰ درصد آن معادل ۱۶ هزار هکتار در شهرستان کنگان است.

بوشهر 24: فرماندار شهرستان کنگان گفت: وسعت تاسیسات خشکی منطقه پارس جنوبی در دوشهرستان عسلویه و کنگان بیش از ۳۰ هزار هکتار است که ۶۰ درصد آن معادل ۱۶ هزار هکتار در شهرستان کنگان است.

به گزارش " بوشهر 24 "، عباس جمشیدی صبح امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه صنعت در هر منطقه سبب رشد و شکوفایی آن منطقه در ابعاد گوناگون می‌شود اظهار داشت: پارس جنوبی که اکنون در کنگان قرار دارد هرچند سبب رونق این منطقه در ابعاد گوناگون شده ولی یکی از نیازهای مهم مردم حل مشکل اشتغال است که باید بطور جد به آن پرداخته شود.

فرماندار شهرستان کنگان با بیان اینکه مصوبه هیئت دولت قبل در تحقق اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی محقق نشده گفت: برای این مهم راهکارهای زیادی ارائه شده که ازآن جمله ارتقا مهارت‌های حرفه‌ای و افزایش دانش فنی جویندگان کار است.

جمشیدی با بیان اینکه از دانش‌آموزان برتر کنگان تقدیر می‌شود گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با منطقه پارس جنوبی دانش‌آموزان پیش دانشگاهی که معدل آنان بالای 17 است مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه اسکله فعلی کنگان ساماندهی شده است افزود: هرچند این اسکله تا حدودی ساماندهی شده ولی نیاز مردم شهرستان کنگان به اسکله جدید است که نیاز به توجه جدی مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی است.

فرماندار کنگان با بیان اینکه طرح‌های مهمی در کنگان  اجرا شده گفت: بیمارستان کنگان با تجهیز آن خدمات زیادی به مردم ارائه کرده است بگونه‌ای که در اجرای طرح تحول نظام سلامت 130 هزار نفر در 9 ماه اجرای این طرح جوابگو بوده و 10 هزار نیز از خدمات بستری بهره‌مند شده‌اند.

جمشیدی با بیان اینکه عمده سایت خشکی پارس جنوبی در کنگان قرار دارد افزود: از 30 هزار هکتار اراضی تاسیسات پالایشگاهی خشکی پارس جنوبی 16 هزار هکتار به میزان 60 درصد اراضی در کنگان قرار دارد که نیاز است وزارت نفت توجه جدی به منابع مالی پروژه‌های شهرستان کنگان به ویژه در رفع آلایندگی و ایجاد اشتغال جوانان داشته باشد.

وی با تاکید بر ایجاد کمربندی ساحلی کنگان گفت: این محور که دو بندر کنگان و دیر را به هم متصل می‌کند باید در اجرای آن تسریع شود.

فرماندار کنگان با بیان اینکه تاسیسات آب شیرین کن در کنگان در حال اجرا است افزود: با بهره‌برداری از این پروژه آبرسانی یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم محقق می‌شود و روزانه 10 هزار متر مکعب آب به این شهرستان منتقل می‌شود.

جمشیدی با بیان اینکه دو سرمایه‌گذار بزودی طرح‌های جدید ابرسانی و برقرسانی در کنگان را اجرا می‌کنند گفت: این دو سرمایه گذار بیش از 120 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های یاد شده سرمایه گذاری می‌کنند./ تسنیم

ارسال نظر