کد خبر : 8189

واگذاری مدیریت اسکله لاورساحلی به اداره‌کل بنادر بوشهر

بوشهر 24: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: مدیریت اسکله و گمرک بندر لاورساحلی دشتی به اداره‌کل بنادر و دریانوردی بوشهر واگذار می‌شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، فتح‌الله حقیقی در خصوص سفر خود به این شهرستان اظهار کرد: در نشست با مسئولان ادارات دشتی مسائل و مشکلات شهرها و بخش‌های این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در خصوص شهر شنبه مسائلی توسط بخشدار، شورا و امام جمعه کاکی مطرح و قرار شد به صورت ویژه با برخی از مسئولان استانی سفری به شنبه داشته باشیم و از نزدیک مسائل را بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

حقیقی با اشاره به بازدید از بیمارستان زینبیه خورموج افزود: باید دستگاه‌های مدرن در این بیمارستان نصب شود و دستگاه سونوگرافی بیمارستان باید تغییر و دستگاه جدید با دانش روز نصب شود.

معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: 3 میلیارد تومان تعهدات استان در قبال بیمارستان زینبیه خورموج و مسائل بهداشتی شهرستان دشتی است که بخشی از آن تخصیص یافته است و به همین میزان باید دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت کمک کنند.

حقیقی ادامه داد: بحثی که وجود دارد این است که باید پزشکان مقیم را بیشتر تقویت و از متخصصان طرح کمتر استفاده کنیم زیرا استفاده از پزشکان متخصص مقیم باعث ماندگاری آنها در استان می‌شود.

وی تصریح کرد: نیاز است بعضی از تخصص‌ها را بومی‌سازی کنیم و امیدواریم این توان و قدرت را داشته باشیم که بخش مهمی از این مسائل را حل و فصل کنیم.

معاون استاندار بوشهر در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از مصوبات سفر هیئت دولت به استان بوشهر چیست؟ گفت: تاکید رئیس جمهور این است که قولی به مردم ندهیم که حاصلی نداشته باشد و اگر کاری را نمی‌توانیم انجام دهیم به مردم وعده ندهیم و چنانچه قولی به مردم داده شد حتما باید اجرایی شود.

این مسئول ادامه داد: 20 مصوبه در این سفر به تصویب رسید و این مصوبات بیشتر مصوباتی است که مشکلات اساسی استان را حل و فصل می‌کند و آثار این مصوبات به شهرستان‌های استان سرایت می‌کند و بعضی از مصوبات سفر ویژه این شهرستان است.

وی افزود: در ارتباط با شهرک کشاورزی با توجه به اینکه دشتی الگوی کشاورزی استان بوشهر است به صورت اولویت‌دار شهرک‌ کشاورزی را در این شهرستان احداث می‌کنیم.

حقیقی اضافه کرد: در بحث اسکله و گمرک بندر لاورساحلی دشتی نیز مدیریت آن را در اختیار اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر قرار خواهیم داد که این امر می‌تواند گشایش‌های اساسی برای این شهرستان داشته باشد./ فارس

ارسال نظر