کد خبر : 8195

لزوم ایجاد اسکله جدید در کنگان

لزوم ایجاد اسکله جدید در کنگان

بوشهر 24: فرماندار شهرستان کنگان گفت: نیاز است که اقدامات مناسبی برای ایجاد اسکله جدید در بندر کنگان در دستور کار قرار بگیرد.

بوشهر 24: فرماندار شهرستان کنگان گفت: نیاز است که اقدامات مناسبی برای ایجاد اسکله جدید در بندر کنگان در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، عباس جمشیدی صبح جمعه در نشست بررسی توسعه شهرستان کنگان اظهار داشت: شهرستان کنگان در منطقه پارس جنوبی قرار گرفته است و نیاز است که نیازهای این شهرستان با تلاش صنعت نفت رفع شود.

وی یکی از نیازهای مهم شهرستان کنگان را بهبود وضعیت اشتغال دانست و اضافه کرد: مصوبه دولت نهم و دهم در تحقق اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی محقق نشده است که افزایش مهارت کارجویان و دیگر راهکارهای این مهم در حال اجرا است.

فرماندار کنگان با اشاره به تقدیر از دانش‌آموزان پیش دانشگاهی با معدل بالای 17 بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با منطقه پارس جنوبی، ادامه داد: تلاش هایی برای بهبود وضعیت اسکله کنونی کنگان صورت گرفته است ولی نیاز است که اسکله جدید برای شهرستان کنگان ایجاد شود.

وی به تجهیز بیمارستان کنگان و ارائه خدمات مناسب به مردم این شهرستان اشاره کرد و افزود: طی 9 ماه اجرای طرح تحول سلامت در این شهرستان، 130 هزار نفر از این طرح بهره‌مند شده‌اند و 10 هزار نفر نیز از خدمات بستری استفاده کرده‌اند.

جمشیدی با اشاره به اجرای تاسیسات آب شیرین کن در کنگان با تولید روزانه 10 هزار متر مکعب آب، تصریح کرد: طرح‌های آبرسانی و برق‌رسانی کنگان به زودی با حضور دو سرمایه‌گذار اجرا می‌شود که برای این طرح‌ها 120 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

وی یکی از نیازهای شهرستان کنگان را اجرای کمربند ساحلی این شهر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: کمربندی ساحلی کنگان باعث اتصال دو شهر کنگان و دیر به هم می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر