کد خبر : 828

قاسمیه: به جای تاکید بر آینده اقتصاد به " اقتصاد آینده " بپردازیم

قاسمیه: به جای تاکید بر آینده اقتصاد به " اقتصاد آینده " بپردازیم

بوشهر24: برای برنامه ریزی در جهت توسعه علمی استان بوشهر، توجه به طرح هایی که به آینده اقتصاد می پردازند کافی نیست، زیرا پیش شرط قبول این طرح ها تایید و تصدیق وضعیت فعلی اقتصاد و برنامه ریزی برای آینده آن است.

بوشهر24: نشست برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های توسعه علمی استان با حضور دستگاه های علمی و پژوهشی استان بوشهر در دفتر آموزش و پژوهش استانداری بوشهر برگزار گردید.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر ، در این نشست در خصوص استراتژی های توسعه استان، طرح های در دست انجام و مرتبط، پروژه های کلان استان، ظرفیت های توسعه علم و فناوری استان، طرح های اولویت دار در حوزه ی علم و فناوری بحث و گفت و گو شد.
دکتر رحیم قاسمیه رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در این نشست با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای اقتصاد آینده گفت: برای برنامه ریزی در جهت توسعه علمی استان بوشهر، توجه به طرح هایی که به آینده اقتصاد می پردازند کافی نیست، زیرا پیش شرط قبول این طرح ها تایید و تصدیق وضعیت فعلی اقتصاد و برنامه ریزی برای آینده آن است.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر تحول اساسی در توسعه استان را مستلزم ارائه طرح ها و برنامه هایی در حوزه اقتصاد آینده دانست و افزود: اقتصاد آینده حول توسعه دانایی محور شکل می گیرد، لذا باید با برنامه ریزی اصولی و منسجم به ابعاد مختلف توسعه دانایی محور توجه کرد.
وی در ادامه بر ضروری بودن پوشش هر یک از ابعاد توسعه دانایی محور و همسویی طرح های ارائه شده در این راستا تاکید کرد.
در این نشست مقرر شد طرح هایی در حوزه محیط زیست و منابع آب و نیز نفت و گاز و پتروشیمی تهیه و در جلسات آینده مورد بحث و گفت و گو قرار گیرد.

ارسال نظر