کد خبر : 8416

مرکز آمار منتشر کرد؛

اعلام نرخ بیکاری در استان بوشهر/ بیکاری جوانان بوشهری با وجود ظرفیت های بی نظیر اشتغال

اعلام نرخ بیکاری در استان بوشهر/ بیکاری جوانان بوشهری با وجود ظرفیت های بی نظیر اشتغال

بوشهر 24: گرچه آمارها استان بوشهر را هفتمین استان با کمترین نرخ بیکاری نشان می دهد، اما با مقایسه ظرفیت های فراوان و غیرقابل مقایسه اشتغال در استان بوشهر نظیر صنایع نفت و گاز، حدود 700 کیلومتر مرزدریایی و ... نسبت به سایر استانها، نرخ بیکاری 7.8 درصد چندان زیبنده استان بوشهر نیست.

به گزارش " بوشهر 24 "، بنا به آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر استان بوشهر، 7.8 درصد می باشد.

این گزارش می افزاید: نرخ بیکاری در میان مردان 7.7 درصد و در میان زنان 8،7 درصد محاسبه شده است.

 همچنین نرخ بیکاری در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر به ترتیب، 8.6 درصد و 8.1 درصد است.

 لذا با مقایسه این آمار و آمار سال گذشته و نیز آمار ارائه شده فصل تابستان 93، می توان گفت: نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر در پاییز امسال در مقایسه با پاییز پارسال 2.2 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیش تر در پاییز 1393 نسبت به تابستان 1393 حدود 1.1 درصد کاهش داشته است.

به گزارش " بوشهر 24 "، گرچه آمارها از کاهش بیکاری بوشهر نسبت به پاییز سال گذشته حکایت می کند، و استان بوشهر را هفتمین استان با کمترین نرخ بیکاری نشان می دهد، اما با مقایسه ظرفیت های فراوان و غیرقابل مقایسه اشتغال در استان بوشهر نظیر صنایع نفت و گاز، حدود 700 کیلومتر مرزدریایی و ... نسبت به سایر استانها، نرخ بیکاری 7.8 درصد چندان زیبنده استان بوشهر نیست.

به عنوان مثال گرچه نرخ بیکاری استان بوشهر با 7.8 درصد نسبت به استان کرمان با نرخ بیکاری 8.4 وضعیت مناسب تری دارد، اما بی شک با توجه به ظرفیت های اقتصادی فراوان استان بوشهر که قابل قیاس با استان کرمان نیست، 7.8 درصد برای استان بوشهر چندان هم آمار مناسبی نخواهد بود.

مسئله ای که بارها از سوی کارشناسان، نماینده های مردم استان در مجلس شورای اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مورد تأکید واقع شده است.

گفتنی است بنا بر گزارش اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر کل کشور ۱۰،۵ درصد بوده که 0.2 درصد افزایش را نشان می دهد.

  • نادر ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ ۱۲:۲۴

    1 0 پاسخ

    با این وضعیت اشتغال هیچ مصوبه ای تو سفر استانی برای اشتغال تصویب نشد. فقط دنبال این بودن که موسیقی اسپانیایی(بخوانید اصیل) جایگاهش بر گرده به هنر و موسیقی این مرز و بوم!!

ارسال نظر