کد خبر : 8832

راه اندازی موزه دائمی تجارت در استان بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به جایگاه استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی، موزه دائمی تجارت دریایی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

بوشهر24:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به جایگاه استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی، موزه دائمی تجارت دریایی در این استان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش"بوشهر24"، محمد ابراهیم فروزانی صبح امروز در نشست با مدیران واحدهای آثار تاریخی بوشهر با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای جایگاه مهمی در میان بافت‌های تاریخی کشور دارد، اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر با یک‌هزار بنای تاریخی در 37 هکتار از جاذبه‌های مهم مرکز استان بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی بوشهر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده تصریح کرد: بافت تاریخی بوشهر دارای بناهای زیبا و جذاب تاریخی است که برخی بناهای این بافت ثبت آثار تاریخی کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی بوشهر با اشاره به اینکه بناهای تاریخی بافت بوشهر مرمت و بازسازی می‌شود گفت: برای رونق در بافت تاریخی بوشهر ساختمان‌های این بافت برای فعالیت‌های گوناگون اقتصادی، تجاری و فرهنگی هنری به متقاضیان واگذار می‌شود که در این راستا بافت تاریخی بوشهر مرمت و بازسازی و رونق می‌گیرد.

فروزانی از راه‌اندازی موزه دائمی تجارت دریایی در بوشهر خبر داد و بیان کرد: بوشهر زمانی به عنوان دروازه تجارت دریایی و دارای سابقه چندین قرنی در این حوزه است که برای معرفی بیشتر بوشهر در جایگاه تجارت، موزه تجارت دریایی در بافت تاریخی بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های گردشگری در بافت تاریخی بوشهر توسعه می‌یابد گفت: این بافت با همجواری با دریا و داشتن معماری زیبا همراه با درب و پنجره‌های زیبا، نقش مهمی در جذب توریسم و گردشگر دارد که امسال برنامه‌ریزی مهمی برای حضور گردشگران در بافت تاریخی بوشهر تدارک دیده شده است./ تسنیم

ارسال نظر