کد خبر : 9301

راه‌اندازی کامل 5 فاز پارس جنوبی تا یک سال آینده

راه‌اندازی کامل 5 فاز پارس جنوبی تا یک سال آینده

بوشهر 24: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از راه‌اندازی کامل پنج فاز پارس جنوبی تا یک سال آینده خبر داد.

بوشهر 24: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از راه‌اندازی کامل پنج فاز پارس جنوبی تا یک سال آینده خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، مهدی یوسفی صبح امروز در نشست مسئولان پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از فازهای مهم و تاثیرگذار در صنعت نفت و گاز است و در سال جاری شاهد اقدامات زیربنایی و مهمی در این میدان گازی هستیم.

وی افزود: شخص وزیر نفت اهتمام خاصی به توسعه فازهای در دست اجرا دارد و امیدواریم با تلاش دسته‌جمعی به اهداف خود برسیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از افتتاح قریب‌الوقوع فاز 12 پارس جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش‌های بسیار گسترده و خوبی با نظارت مدیران ارشد صنعت نفت انجام گرفته و پس از حدود پنج سال که پالایشگاهی به بهره‌برداری نرسید در شرایط کنونی و با تلاش مستمر کارکنان و مدیران و به لطف خداوند متعال و اراده و تدبیر ملت و دولت، فاز 12 به عنوان بزرگترین پالایشگاه پارس جنوبی با فعالیت همزمان شش ردیف شیرین‌سازی گاز ترش در مدار تولید قرار گرفته است.

یوسفی از راه‌اندازی کامل پنج فاز پارس جنوبی تا یکسال آینده خبر داد و گفت: علاوه بر فاز 12 که در آستانه افتتاح است، بخشی از دیگر فازهای اولویت نخست صنعت نفت در پارس جنوبی شامل فازهای 15 و 16 و 17 و 18 نیز در حال حاضر به تصفیه گاز می‌پردازند که به فضل خدا سال آینده به تولید کامل می‌رسند.

وی یادآور شد: از تمام توان و ظرفیت موجود برای راه‌اندازی و تکمیل فازهای در دست اجرا بهره می‌بریم و هیچ فرصتی را در این راستا هدر نخواهیم داد./ فارس

ارسال نظر